Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] sau [SCHIMB] Renault Clio - 2004
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Flamingo
Vand / Schimb Renault Clio eventual preiau leasing - masina relativ noua.

Masina e din 2004, pe motorina, 1,5 DCI, full options, 65 CP, jante, totul electric, CD player, AC, etc, etc, etc...

- baterie Varta noua (5 zile) de 72 amperi
- pompa de apa
- kit de distribuite
- filtru de motorina
- ansamblu furtunase motorina de retur
- piston schimbat
- simeringuri
- supape
- garnitura de chiuloasa
- bujii
- ulei Elf Turbo Diesel
- filtru ulei
- curatat injectoare

...tote cele de mai sus sunt noi plus multe altele schimbate (pot dovedi cu facturi).

Pret: 5000 euro usor negociabil sau schimb cu masina mai noua plus diferenta daca e cazul sau preiau leasing.

Poza mai jos. La cerere mai pot pune si altele.
Flamingo
Si apropos de model, e varianta FIDJI... cel putin asa scrie pe usita de la torpedo.
dacialover
1. 5 ani nu o fac chiar ,,noua''
2. Cati km are?
3. Poze cu interiorul
4. Cand vinzi, nu zi ,,etc.etc.½ pt ca eu n-am de unde sa stiu ce e aia daca as vrea s-o cumpar. Ma ocup de asta si stiu cate ceva din ce vorbesc...
Flamingo
1. E in regula, nu e chiar noua, insa pentru mine este daca ar fi sa ma iau dupa cate i-am schimbat in ultimile 3 sapt.
2. Aproximativ 80.000 km.
3. O sa pun curand, chiar nu am in acest moment.
4. Cei care cunosc modelul, mai ales ca zici ca te pricepi, stiu ce alte optiuni mai are...

Hai totusi sa pun ce era cu acele cuvinte etc, etc, etc...

- an: 2004,
- combustibil motorina, 1,5 DCI,
- 65 CP
- jante aliaj
- geamuri electrice fata (la acea vreme NU EXISTA si varianta cu geamuri spate actionate electric si asta se poate verifica)
- CD player cu RDS codat
- comenzi sub volan (satelit)
- Aer conditionat
- oglinzi actionate electrice (joystick)
- oglinzi incalzite
- faruri actionate electric se pot ridica si cobori in functie de incarcatura
- valet pt deschidere / inchidere usi din interior amplasat langa scrumiera ca buton separat
- inchidere centralizata
- alarma cu telecomanda
- culoare Gri Holograme 608, un fel de cameleon (cand e curata, culoarea vireaza in nuante visinii-galben-verzui).
- proiectoare

Cam astea imi vin acum in minte. Pe langa cele enumerate mai sus, am schimbat cam tot ce era de schimbat si care necesita urgenta... acum motorul mergand super ok, daca ar fi sa ma iau (nu dupa mine) dupa cei care se pricep la motoare diesel. Iti dai seama ca as putea fi subiectiv dar n-o voi face. Are mici defecte optice cum ar fi ceva zgarieturi, mici rautati ale vecinilor...

Motivul pt care vand masina este ca vreau alta, dar mai noua... deci cu GARANTIE !

E ok acum ? smile.gif

Repet, accept si schimburi cu masini noi sau pot prelua un leasing...
Flamingo
Mai adaug:

- 4 cauciucuri schimbate relativ de curand (au in jur de 5.000 km)... pe fata Good Year iar pe spate Montana
- stergatoare aero schimbate in urma cu 4-5 zile
Flamingo
Am omis in primele posturi sa spun ca masina are 2 airbaguri. Pentru sofer si pentru pasagerul din dreapta.
Flamingo

Uitasem in primul post...

Pot fi gasit la:
Vodafone: 0726.55.69.68;
Orange: 0755.12.77.11,
RDS Mobile: 0771.68.50.52.



ORICE ALT MESAJ "AIUREA" VA FI SANCTIONAT

20 Mar 2009, 22:58:
Salutare din nou !

Dupa amiaza am fost la Tiriac Autorulate unde mi-au evaluat-o la 3800 euro si unde mi-au oferit la schimb noul Logan MCV Laureate (cel facelift) cu jde mii de optiuni, inclusiv computer de bord la numai 8800 euro, masina cu doar 3000 km (se pare ca cneva a renuntat la leasing). Am dat o tura cu ea si sincer mi-a placut.

Este vorba de:
- fabricatie dec. 2008, inmatriculata in ian. 2009
- motor 1,5 DCI cu 70 CP,
- 3100 km la bord
- CD player,
- 2 airbaguri,
- proiectoare,
- oglinzi electrice
- computer de bord...

...si tot ce mai are un MCV Laureate, in afara de jante de aliaj si geamuri electrice spate. Cu alte cuvinte este full options pentru unii si minim de optiuni pentru altii.

Am achitat un avans de 300 lei reprezentand rezervarea si scoaterea tempoarra a masinii de la vanzare, am semnat un antecontract, mi s-au dat factura si 3 zile lucratoare termen sa strang actele pentru noul leasing... care va fi facut pentru suma de 5000 de euro, adica diferenta dintre Clio si MCV. Ma rog... Masina mare, de familie, masina noua, arata si merge impecabil au fost multi factori care m-au facut sa ma optez pentru MCV.

De ce am postat asta ?

Pentru ca timp de 3 zile (pana miercuri) am timp sa ma gandesc, sa ma razgandesc sau s-o vand la pretul cerut de mine. Nu vreau sa credeti ca ma tiganesc la bani pentru ca pot scana si posta pe forum actele temporare facute cu ei, mai exact dovada ca am fost acolo... si dovada sumei oferite.

So... Hurry up... !!!
Pretul este de 5000 euro usor negociabil. Accept teste la motor si nu numai...

Bafta !

21 Mar 2009, 07:24:
Au mai ramas 5 zile. smile.gif
costinelu
ce s-a intamplat cu masina de ai schimbat piston,semeringuri,si ce mai zici tu pe acolo?
Flamingo
A luat foc !!!! Ce credeai ? wink.gif ph34r.gif

Lasand gluma la o parte... am mai povestit pe aici una alta + ca exista si topic pe www.reno.ro despre acea buba. Intre timp se deviase un pic iar moderatorul a facut curatenie. Daca chiar te intereseaza, discutam amanunte pe PM.

In continuare sunt dispus sa accept orice fe de teste la motor...

Mai sunt 5 zile... pana se vinde la buy-back (conform mesajului de mai sus).

Bafta !

Edit, azi 22 martie:

Mai sunt 4 zile pana ce mi se preia Clio de catre firma de buy-back si mi se ofera la schimb (plus diferenta) un Ford Fiesta din 2008 aproape full, cu doar 6000 km la bord. Da, intre timp am renuntat la ideea de MCV dar asta e alta poveste.

Asadar, mai sunt 4 zile si oferta expira.

In caz ca va intereseaza, veniti cu oferte in jurul sumei de 5000 euro si facem targul. Masina arata super plus ca vineri a "suferit" un mic polish pe ici pe colo...

Bafta ! smile.gif

vProbabil iitoarea masina mai jos...
Stiu, Ford e naspa, e de cacao, puteti spune ce vreti... rolleyes.gif
Flamingo
In continuare de vanzare !

Atasez poze noi cu mentiunea ca voi renunta la schimburi sau schimb cu preluare de leasing, ci voi dori bani cash.

Pret nou 4950 euro, usor negociabil.

Asadar... alte poze:
obbis
ce zici de un schimb si diferenta din partea ta ???
Flamingo
Dupa cum am spus mai sus, in acest moment as dori bani cash dar daca imi convine ce oferi, discutam amanunte.

Asadar, schimb cu ce ? rolleyes.gif


Editat de Moderator: ATENTIE ! Daca topicul mai continua in stil "Jurnalul de bord" se inchide fara drept de a fi redeschis. Orice mesaje care nu contin intrebari/ raspunsuri/ oferte on-topic si cu respectarea exacta a regulamentului se sterg si se sanctioneaza.
obbis
cu un megane ... uita te pe postarile mele pentru mai multe detalii
Flamingo
Vazut postarile tale = trimis PM. Gandeste-te si vorbim...

In continuare de vanzare.

P.S. Scuze nene moderator. blush.gif
Flamingo
Avand in vedere ca azi mi s-au propus cateva variante de preluare de leasing (din cauza titlului pus anuntului), decretez... wink.gif

Cine are de gand sa-mi propuna variante de schimb pe PM, mail, mesneger, prin prieteni, etc... sa tina cont de cateva aspecte foarte importante... si anume:

1. De cand plateste leasingul, sau mai exact ce a platit pana acum, pentru ca sunt unii care au dat avans ZERO si cer pe masina EXACT cat au dat pana in prezent, uitand de uzura masinii, cel putin 1000 de euro / an.

2. Cat mai are de plata pana acum sau altfel, pe cati ani este leasingul.

3. La ce firma a facut leasingul.

4. Daca rata este cu TVA inclus sau cu CASCO, eventual cu taxa reziduala...

...si ar mai fi.

Desigur, amanunte putem discuta pe PM, mail, mesneger, nu pe forum, ca sa nu transformam acest anunt intr-un blog / balci, etc.

Multumesc pentru intelegere.
looco_m
Iit ofer la schimb un leasin renault megane sedan 1.9d 130cp masina are 28.500 km mai aer 23 rate a 330+75casco full+valoare reziduala 2750 euro au fot platiti pana acuma in jur de 11000 euro este varianta de varf lux privilege...ratele dak sant mari din cate stiu se pot prelungi pe mai multi ani si mai scd ratele...masina este de culoare neagra cu interior bej..astept pm
Flamingo
Salut !

DIn cate citesc pe aici, se pare ca tu mi-ai dat SMS mai devreme... Asadar...

Ce inseamna 330 euro+75 euro casco ful ? Cumva 405 euro ?
La ce firma este incheiat leasingul ?
Ai idee pe cati ani ma pot intinde ? Incearca sa iei legatura cu ei, sigur iti vor spune.

Am scris aici deoarece nu cred ca poti da PM din cauza ca ai putine posturi...
looco_m
Da inseamna 405 euro(adika330 rata+75 casco luna) firma la care este facut leasingu este RCI Leasing.Am sunat si la firma de leasing si mia zis ca leasingul daca il preiei tot pe firma merge sa il mai lungesti cu un an de zile.pentru persoana fizica nam intrebat dar cred ca merge pe mai multi ani....
Roberto$
salutare tuturor
flamingo nu mai face afirmatii care nu stiii despre ce este vorba , cum poti sa spui ca masina este full si electric ca ce ? ca are aer conditionat si geamuri electrice si la geamurile din spate dai la manivela si aeru conditionat nu mai este o optiune este in dotarea standar ,deci masina ta este cheala in adevaratul sens al cuvantului laugh.gif ,inseamna ca si solenzele sunt full ,iar in legatura cu loganul daca are mii si mii de optiuni ,inseamana ca masina din avatarul meu are miliooane de optiuni,iar cu fordu ala afla ca este mai bun de 50 de ori precum clioul care il detii,asa ca analizeaza situatia inainte sa scrii ceva .
si acum un ontopic , masina isi merita banii pentru cui ii place modelul clio .si oricum bafta la vanzare in continuare .
Flamingo
Si care era rolul mesajului tau de fapt ? Ca nu am inteles... Ca vreau sa pacalesc lumea ? Depun totusi inca un mic efort in incercarea de a face lumina... sau in incercarea de a te face sa intelegi...

Cu toate ca acum in unele variante standard (Fiat Bravo in vine in minte) ai climatronic iar peste vreo 5 ani clima vor avea sper toate masinile, la acea vremea cand a fost cumparat Clio, aceste dotari corespundeau pentru varianta full options... acum ele parand banale... pentru unii.

Si totusi...

In mesajul de mai sus, ai uitat de proiectoare, jante aliaj, oglinzi electrice si inca cateva optiuni care NU SE GASESC PE MULTE variante standard ce se vand la ora actuala, ceea ce nu ma face sa cred ca ori nu ai fost atent, ori postul tau s-a vrut unul rautacios, chiar daca l-ai incheiat pe un ton amical...

Si bine ca mi-ai adus aminte ca tot am vrut sa trec azi pe aici, dar din lipsa de timp am uitat si m-am luat cu altele...

Topicul se poate inchide.

Masina va ramane in proprietatea mea pentru o perioada nederminata, cu alte cuvinte NU SE MAI VINDE... deci ramanem in continuare colegi.

Bafta !
mari2009
faci schimb cu un clio model noiembrie 2007 are 26 000 de km 1.4 benzina 9v 75 cai,impecabila ,mai sunt de platit 30 de rate a 115 euro lunar fara valoare reziduala.daca te intereseaza da-mi un semn.
Flamingo
In alta ordine de idei...

S-au reluat discutiile despre Clio din cauza unor mesaje postate pe alte siteuri fara acceptul meu si din cauza ca in ultimile 2-3 zile am tot fost sunat.

Asadar...

Chiar daca am scazut pretul si in penultimul post al meu am spus ca n-o mai vand momentan si chiar daca pretul unei masini similare pe Autovit a scazut, avand in vedere cati bani am bagat in ea refacand-o practic noua pe anumite segmente...


...pretul revine la 5000 euro

Intre timp masina a facut 83.000 km (de fapt 82.900).
Astept in continuare oferte, inclusiv schimburi + diferenta.

Asigur trecerea RAR-ului fara probleme. Informatii pe PM.

Mai multe poze cu masina in "starea" actuala, puteti vedea aici.



Paste fericit stimati colegi ! wink.gif
Flamingo
Mai multe poze se pot vedea aici.
Flamingo
Intre timp masina a primit cadou de Pasti o mica julitaura pe spoiler spate dreapta din cauza unui copil incepator, sofer de Giurgiu, julitura ce se poate lua la polish (este doar la suprafata). Momentan nu ma agit s-o retusez. Deci daca nu apuc sa remediez buba si sarcina cade in seama cumpratorului, scad 50 de euro din ultimul pret afisat mai sus...

Noul pret: 4950 euro.
Flamingo
Intrucat mai am o masina deci nu sufar prea tare ca nu am cu ce sa ma deplasez, modific un pic anuntul...

NEWS !!!!

Schimb cu teren pe langa Bucuresti !

Pentru ca eu nu mai pot edita primul post, implicit titlul, rog pe aceasta cale un moderator sa modifice anuntul initial, mai exact sa scrie la subsol... cat si in primul mesaj de pe acest topic... Sau schimb cu teren pe langa Bucuresti !

Multumesc anticipat.

Alte poze:

SI NOI TE-AM RUGA SA CITESTI REGULAMENTUL SECTIUNII IN CARE POSTEZI
Flamingo
Multumesc domnilor moderatori si cer mii de scuze pentru luatul pe aratura... blush.gif

In continuare de vanzare sau schimb cu teren pe langa Bucuresti sau maxim 25-30 km de capitala + / - diferenta in bani daca este cazul.
Flamingo
Haideti cu terenul pe langa Bucuresti maxim 30 km ! Daca aveti neamuri cunostinte sau dusmani prin zona... trimiteti-le la mine la negocieri... wink.gif

Vodafone: 0726.55.69.68;
Orange: 0755.12.77.11,
RDS Mobile: 0771.68.50.52.
looco_m
iti facusem o oferta cu leasing renault megane sedan inainte sa spui ca nu o mai vinzi ..nu mi-ai spus daca te intereseaza..leasingul se poate prelungi pe persoana inca 3 ani si pe firma inca un an!!
Flamingo
Salut !

Pe aici s-a facut curatenie in vreo 3 randuri din cauza ca discutiile o luasera pe aratura. Asa ca nu imi aduc aminte prea bine de oferta. La telefon stiu ca am discutat una alta despre Megane, dar sincer, au fost vreo 4 sau 5 variante deci iar nu mai tin minte exact datele discutiei.

Hai te rog pe PM sa-mi improspatezi memoria... smile.gif
looco_m
Din pacate nu pot sa trimit pm din cauza posturilor!Este vorba de Renault megane sedane 1.9d 130cp 29000 km ca dotari este lux privilege(aproape full) .mai sunt 22 rate a 330+75 casco si valoarea reziduala 2750.eu am platiti pana acuma in jur de 11000 care nu includ si casco si vreau 5000..ratele se mai pot prelungi.leasingul este facut la rci leasing...daca te intereseaza imi dai mailu si iti trimit poze cu ea..
Flamingo
Gata, mi-am adus aminte... Din pacate sunt cam multi bani pentru buzunarul meu, (405 euro = vreo 1700 lei) si nu prea as mai vrea sa ma inham la un alt leasing (mai am unul la un Hyundai).
looco_m
Da tu iti sti socotelile.Rata se poate face mai mica..rata e asa mare ca eu am luat masina pe 4 ani....
Flamingo
Schimb cu teren pe langa Bucuresti, maxim 30 km sau p-acolo... + diferenta din partea mea...
Flamingo
Schimb cu teren pe langa Bucuresti + diferenta din partea mea.
Flamingo
QUOTE(Flamingo @ 2 May 2009, 09:52)
Schimb cu teren pe langa Bucuresti + diferenta din partea mea.
*



Corect.
Flamingo
Anunt inca valabil.
Flamingo
Valabil !
mbc
Am un teren la Bolintin Vale; suprafata 1150mp, deschidere 34ml.
La poarta sunt gaze, apa, curent, Are amplasat pe el un garaj de beton (m-a silit primaria s4 sa-l mut si l-am dus acolo).
Nu este situat in zona inundabila; sunt proprietar, l-am achizitionat acum 3 ani, am cadastru si intabulare.
Valoare teren: 55000 euro; pentru tine 50000euro si masina.
Astept PM.
Flamingo
Multumesc pentru oferta. Ai PM cu amanunte.
Flamingo
Multumesc pentru redeschiderea topicului ! smile.gif

Asadar, masina se vinde din nou, dar nu mai fac niciun fel de schimb. Noul pret, din cauza crizei si a nevoii de bani este de 3500 euro. Detalii despre masina aveti in acest topic iar mai multe poze puteti gasi aici. Masina are acum 92.000 km.

La cerere, pot da jos stickerele de pe masina.
Flamingo
3500 euro !
Flamingo
UP !

3500 euroi.
Flamingo
De vanzare !

3500 euro !
Flamingo
hUP ! smile.gif
Flamingo
3500 euro!

O dau cu tot cu zapada de pe ea. radmasa.gif
Flamingo
Valabil !

3500 euro sau schimb cu un BMW inmatriculat in RO, an fabricatie dupa 1998, si in stare foarte buna si mai ales "nemanarit". Da, mi s-a pus pata pe masina germana.

Oferte?
eduardsebe
bafta cu vanzarea wink.gif
super pret are masina si arata si bine
Flamingo
Multumesc si UP cu aceasta ocazie. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.