Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] furtun intercooler-turbina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
maximovici
acum vre-3 luni am descoperit ca mi sa spart furtunul de la intercooler la turbina... e un furtun gros ce trece pe deasupra motorului.... fara sa am habar de nimik legat de mecanica am intrebat pe cineva si mi--a spus ca nu e f mare prioblema daca merg asa doar ca nu mai trage masina bine... apoi a inceput sa-mi apara pe computer "Check Injection".... am lipit furtunul cu niste banda un fel de scoci:D(nu foarte inteligent dar a mers fara probleme) doar ca de la presiune se spargea tot timpu... in fine am gasit undeva un furtun... doar ca cica e din metal o parte din el.. majoritatea miua spus ca nu e bun ... dar nu prea cred ca aveau ei habar... voi ce parere aveti e mai bun din metal sau cauciuc... daca are cineva vre-o oferta astept
$$ilvviu
Acolo sunt 2 furtune unite printr-o teava de metal.
Vezi care bucata e sparta.
maximovici
la mine pe masina acum e un furtun de vine de pe la radioator de undeva si se duce p deasupra motorului in turbina sau ceva pe acolo... ideea e ca am gasit sa cumpar din asta metalic sau asa ceva ca nush cum arata dar mi-au mai spus unii ca nu se stie daca se potriveste si ca se strica mai repede decat ala din cauciuc
$$ilvviu
Nu cumva cauti furtunul de la intercooler la admisie?
maximovici
nu sunt sigur... asa mi-a spus si mie cineva
o sa pun o poza daca e


19 Mar 2009, 15:49:
da... o sa pun o poza ca poate o recunosti tu... ca eu nici macar nu stiu cum se numeste furtunu... ms... sper sa mai intrii pe forum sa ma ajuti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.