Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor au aparut probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
micri
salut tutror!

azi de dimineata a aparut o problema care nu stiu cat este de grava. ieri ampus o bucatica de burete pe furtunul care vine de la culbutori la carburator iar astazi dimineata am mers 2.7 km si cand am parcat la munca am vazut ca imi curgea ulei de undeva de sub masina. am ridicat capota si am vazut tot motorul improscat cu ulei pe partea jojei. eu cred ca pe la joja mi-a aruncat ulei afara. recunosc ca ulei aveam pana la semnul de maxim pe joja
voi ce credeti ca poate fi?
br17rfg
scoatei buretele ala si punei furtunul la loc...
tia facut presiune si de asta tia aruncat ulei....
hordeagabriel
S-a imbacsit buretele cu ulei si a actionat ca un dop..De acolo presiunea, de acolo uleiul..
argon
cine ti-a zis tie sa bagi burete acolo? e un sfat gasit pe forum de la vreun priceputeanu? wacko.gif
iulibiz
Prietene dar de ce ai pus asa ceva acolo? Ia zi... ai muci la carburator si te-ai gandit sa ii filtrezi sa nu iti mai faca problema. nono.gif
ydaniel
nu am mai auzit asa ceva:((smile.gif)
PH-06-BOA
Ia pune si tu mana la gura (sa fi racit) ! E bine?


La tractoare, pentru ca nu era timp de reparatii, de la epurator, se ducea furtun, pana deasupra cabinei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.