Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Izolatie Fonica si Termica
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
dealer
smile.gif Izolatie termica si fonica pentru capota,dimenziune 1,5 m x 1 m,grosime 9mm.-pret 60 ron
Izolatie fonica si termica pentru panoul antifoc,dimensiune 1,5 x 40 cm,grosime 9mm-pret 35 ron
Este vorba despre un material care are proprietati foarte speciale de izolatie termica si fonica,reducand zgomotul unui motor cu ^50%.Materialul este importat din ungaria.
La montaj se lipeste cu silicon de capota sau de panou,sau cu cleme.Materialul este foarte usor. smile.gif
culoare neagra.
trimitem si in tara. smile.gif
sorin1983
Este ignifug? Din ce oras esti?
mike12
Pune si tu o poza te rog sa vedem si noi cum arata.
dealer
QUOTE(sorin1983 @ 20 Mar 2009, 19:56)
Este ignifug? Din ce oras esti?
*


Da,materialul este ignifug si fonic....o sa pun o poza maine.Nu este mare lucru de vazut este un ,material negru,poros(foarte dens)nu are forme ,este drept.
Materialul are aceste proprietati si este folosit la izolatii fonice si termice . smile.gif
claudiu_buhan
poze?
dealer
QUOTE(claudiu_buhan @ 21 Mar 2009, 17:36)
poze?
*


smile.gif maine o sa ma duc pana la sediu sa fac poze ca nu il am acasa smile.gif
biggrin.gif nu am facut poze pt anunt pt ca am crezut ca nu este necesar.. biggrin.gif scz.
maine pun.
am.
sa mentionezi si orasul
dealer
au venit si pozele...nimic special...asa arata materialul. smile.gif

25 Mar 2009, 09:46:
orasul e bacau...dar trimit si in tara.
claudiu_buhan
multumesc pentru poze. Ma gandeam ca arata alfel. Materialul asta l-am gasit la un magazin la SV, nu-i dau numele sa nu se supere moderatorii.
dealer
smile.gif valabil.
dealer
up.
dealer
uppppp
laurg73
Faptul ca este izolator termic nu inseamna nici pe departe ca este si ignifug, asa ca nu mai spune lucruri de care nu esti sigur.
Pretul pentru acest tip de material este de 22 de lei pe mp in acelasi magazin probabil la care face referire si colegul de mai sus.
Felicitari oricum pentru ca pe asta se bazeaza economia capitalista iei ieftin si dupa aia prostesti pe altii sa il cumpere mai scump
dealer
smile.gif 5. a ) Nu se admit posturi offtopic, de exemplu posturi de genul: "Da scump mai este", "Am eu mai ieftin" etc. Toate posturile de genul acesta vor fi sterse iar autorul lor va fi avertizat prin sistemul de warn al forumului. In cazul in care se acumuleaza trei abateri pe aceasta tema, in decurs de maxim 2 luni de la prima abatere, utilizatorului respectiv va fi banat 3 zile.
5. b ) Pretul unei oferte/cereri poate fi discutat doar de catre cei interesati sa vanda/cumpere (de catre cei care negociaza tranzactia respectiva). Orice alte comentarii si/sau aprecieri asupra pretului se incadreaza la art. 5 lit a).

smile.gif laurg73 smile.gif
Regulamentul asta ar trebui citit mai bine,inainte de a posta aiurea pe topicurile altor utilizatori.
2.Stiu la ce material faceti voi referire dar,nu este cumparat din nici un supermarket,acest material este importat prin firma noastra direct,iar traducerea este facute de noi.Nu cred ca stii dumneavoastra mai bine ce material am importat noi.
Textura materialului este ca cel din fabrica,special pentru auto(nu este pentru izolat pereti cum a-ti vazut dumneavoastra pe la bricolaje radmasa.gif ) si garantam ca este ignifug nu arde decat la temperaturi de peste 300 grade.Deja la temperatura aceasta motorul e afectat foarte tare.Pozele sunt de calitate slaba si este din vina mea ca nu se observa bine textura,doar ca pare mai gri,nu inseamna ca este ca cel din supermarket sau din targ.Asa suplimentar sa stii ca materialul nu are memorie(adica se da dupa orice forma),nu e carton de 22 ron metru.
Va rog sa va abtineti de la comentarii de genul asta!

1 Apr 2009, 09:01:
rog un moderator sa stearga acest topic ,pentru ca cred ca este si asa deschis la prea multe discutii si suspiciuni.
anuntul ramane valabil doar pentru cei din bacau care pot veni direct la sediu,sa vada materialul!
Va rog nu mai postati!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.