Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: "gat de lebada"
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
crissoo7
stiu ca probabil imi veti spune sa folosesc functia "search", dar am folosit-o si nu am gasit raspunsul care il caut, iar acesta este unul simplu. Daca gatul de lebada este crapat trebuie schimbat, pt. ca ar putea sa traga aer fals, sau pot merge cu el crapat fara sa afecteze cu nimic in afara de puritatea aerului?
Mr_Devil83
mere mult si bine.
gangara
exact. da-i cu banda izoliera. oricum un plastic din asta cred ca e mai putin de 5 lei
crissoo7
asa am sa fac, va multumesc pt. raspunsuri.
bygy007
poti merge si fara (cu riscul de a trage praf), ala are rolul de a cupla filtrul de aer cu carburatorul
bam13sept
Pune altul nou, s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu cand o sa-ti traga mizerii in carburator.
DaciaPower
pune nou. nu are rost sa te zgarcesti pt max 10 ron, nu cred ca e mai mult
gimsys
il faci cu banda pana ai tim sa cumperi altul ca oricum e ieftin , merge mult si bine
ydaniel
cumpara unul nou.preferabil unul de pitesti nu asam/redplast.
mitu2002
este exact 5 lei unu am luat io saptamina trecuta (pe mine ma deranja ca facea zgomot cind aceleram0 in rest am mers vro 4 luni cu el crapat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.