Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Carburatie in 2011
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alexio
Am citit tot felul de articole despre scoaterea masinilor non-euro in 2011. Problema este ca articolele "made in Romania" nu prea seamana cu cele "made in UE".

Credeti ca e nevoie sa punem catalizator pe Dacia cu carburatie pentru a nu ii spune "la revedere" in 2011? sau e vreo "vrajeala" cu legea asta la noi?

P.S.: in Germania am vazut live masini din anii '60 circuland pe strazi si deci luand ITP-ul fara probleme.
argon
vezi ca esti defazat cu un an de ai aflat doar acum de articolele alea.
C a t a l i n
Dar pe acest forum ai citit sau măcar căutat în prealabil?
Muttley
Daciile cu carburatie nu vor mai avea drept de circulatie incepand cu 2011. Care mai aveti asa ceva, dati-le cat mai repede la remat, dezmembrari, sau vindeti-le la fraieri, ca sa le dea ei la remat sau dezmembrari.
Alexio
QUOTE(MAERSK @ 21 Mar 2009, 19:07)
Dar pe acest forum ai citit sau măcar căutat în prealabil?
*



Off topic: Eu zic ca am cautat catusi de putin si pe DaciaClub si pe WWW-u... acum nu stateam sa citesc topic cu topic... ori in search a rezultat (cel putin mie) http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...l=non-euro+2011 . Crezi ca are vreo relevanta o discutie din: -11 Mar 2008- noi fiind in -21 Mar 2009- ?

On topic: ...
C a t a l i n
Nu puteai să îți exprimi aberațiile acolo, în loc să deschizi alt topic? Ultimul mesaj de acolo e scris pe 5 martie 2009...
Alexio
Ce e mai aberant? intrebarea mea despre o lege sau spam-ul tau? Continua cu drama smile.gif
argon
care lege? cancan? aici se inchide, din 2010 dai mai mult impozit la masina, si cam atat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.