Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fire la boxe.....
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
MiTzU.c
Salut.Mi-am pus de curand niste boxe pe spate si cum masina nu a avut din fabrica am fost nevoit sa trag singur firele de la cd player la boxe dar nu stiu care e plusul si care e minusul deoarece nu am gasit nici o inscriptie (+ -).Cum pot afla care este plusul si care este minusul deoarece din cate am inteles daca nu sunt corect puse se pot strica boxele.
Nec
Uite aici smile.gif
bygy007
la difuzoare?
MiTzU.c
Da la difuzoare dar sa rezolvat MULTAM FAIN pentru ajutor wink.gif
bygy007
asta pentru tine si petru altii care nu stiu blush.gif se ia o baterie de 1,5V si se cupleaza la bornele difuzorului daca membrana este iminsa in sus atunci se noteaza cu rosu (borna plus a difuzorului) cea la care este conectata borna plus a bateriei, daca se trage inauntru se pune bateria invers si se noteaza ca mai devreme
andr3y_yoo
QUOTE(bygy007 @ 23 Mar 2009, 22:18)
asta pentru tine si petru altii care nu stiu  blush.gif  se ia o baterie de 1,5V si se cupleaza la bornele difuzorului daca membrana este iminsa in sus atunci se noteaza cu rosu (borna plus a difuzorului) cea la care este conectata borna plus a bateriei, daca se trage inauntru se pune bateria invers si se noteaza ca mai devreme
*


inteleggggggg
e bine de stiut
radiozipp
pai si daca el nu stie care cablu din casetofon e plus.. metoda asta nu da bine smile.gif
iuliano_smile
QUOTE(radiozipp @ 24 Mar 2009, 15:42)
pai si daca el nu stie care cablu din casetofon e plus.. metoda asta nu da bine smile.gif
*


Pai are scheme mai sus si la difuzoare, bateria.
MiTzU.c
ma ajutat mult schema lui tilix si am rez problema din ziua aceea dar e bn de stiut si faza cu bateria wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.