Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dilema injectoare pt logan 1.4mpi
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
gmasterleo2000
deci loganu din subject benzina: in idea schimbarii setului de injectoare am de ales dintre injectoare originale la cca 200 lei buc si inj bosch la 90 lei bucata. diferenta prea mare de pret m-a facut sa adresez aici problema si sa spuna care stie ceva diferenta, cum se comporta cele bosch .. ma rog, cum e mai bine.. intelegeti voi smile.gif
eim
Dar dc trebuie sa schimbi injectoarele ? Mie imi tremura masina si mi sa zis ca este de la injectoare unde ai gasit injectoare cu 90 ron bucata si bosch ? as fi si eu interesat mai multe detalii plz
smile.gif
gmasterleo2000
offtopic: pulverizeaza aiurea si nu am chef sa fac drumuri si sa arunc bani pe curatat (iar eu nu am timp sa o fac)

se gasesc la orice magazin "atasat" la bosch car service.

so.. nobody yet? sad.gif
DMP
Cele originale de cine sunt produse?
gmasterleo2000
din pacate nu stiu sa raspund. bosch sau siemens..
klaus
La alea de origine are si renault un adaos comercial, are si dealerul un adaos... Si daca e cel putin 30% la fiecare...
YRX
Alea originale sunt tot Bosch, asa ca da-i bataie si cumpara-le.
eim
Unde ai gasit injectoare cu 90 de ron si bosch ?
gmasterleo2000
la un magazin. le-am cumparat dar vreau sa le vand caci am fost ajutat sa le curat pe alea vechi si nu le mai inlocuiesc.
eim
O intrebare daca poti sa imi raspunzi zimi si mie te rog cati km ai pt ca eu am 75000 si e un logan 1.4 mpi si nu mai merge cum trebuie si mi sa zis ca de vina sun injectoarele .Ce simtome a avut masina ta sau de unde stiai ca problema este de la injectoare ? sa stiu daca ma duc sa le curat sau trebuie neaparat schimbate .Loganul meu are probleme la relante adika simiti cate un soc de parca un piston primeste mai multa menzina decat altul nu da rateuri dar acceleareaza tot asa parca in trepete si am schimbat si corpul clapeta o gramada de bani si tot asa face ..... multumesc anticipat
klaus
QUOTE(gmasterleo2000 @ 31 Mar 2009, 15:30)
la un magazin. le-am cumparat dar vreau sa le vand caci am fost ajutat sa le curat pe alea vechi si nu le mai inlocuiesc.
*

Eu te-as sfatui sa le schimbi. Cele curatate nu mai sunt fecioare, vor tine mai putin.
gmasterleo2000
Aveam cam 26000.Simptome similare plus ca se mai aprindea martorul obd si scotea fum...am schimbat fise si bujii. Bobina e ok. Sondele de oxigen la fel.iar benzina a fo numai efix..dupa curatare,inca.....nu am probl
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.