Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: fara faza scurta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Raggaeman
Salut...n-am mai scris cam de multisor pentru ca nu am mai avut probleme....acum insa am urmatoarea problema: m-am trezit ca am becu ars la faza scurta pe stanga. L-am schimbat, dar se aprinde doar jumatate din bec, asa ca faza mea scurta e un fel de "pozitii" (am faruri rotunde). Nu ii dau de cap ...cine stie ce poate sa aiba? contactele la bec sunt ok, firele nu am avut timp sa le verific si nici nu cred sa fie puscat vreunul.
Plsssss....am nevoie urgent de o solutie. blink.gif
Merci
Sir_Alex
Verifica totusi si direle. Sigurnatele banuiesc ca sunt ok. Sunt bine conectate firele la far?
RIon
siguranta, masa, releu daca ai. mai rau, contact bloc lumini.
Pedro
E problema de contact slab, curata si tu pe acolo papucii si mai strange-i.
Uncle-Sam
nu iti face masa. sa te uiti ca mai mult ca sigur la faza scurta ti se mai aprinde pe langa farul pt faza scurta si unul pt faza lunga, dar f slab. asa am patit si eu la fosta mea
Uncle-Sam
aaaa...ce-i cu renaultu8 din avataru tau? te pomenesti ca ai si 1100 wink.gif
Raggaeman
Merci la toata lumea de sfaturi...sper sa am timp maine dupa ce vin de la servici sa ma ocup de problema cu faru'.
Uncle-Sam, n-am...a mea e 1310...da mi-a placut asa mult cum arata asta ca am pus-o avatar
ionut232
vezi de la sigurante...am patit-o...nu stiu cum dar era arsa o siguranta is imi mergea numai un far...cam dubios.
Uncle-Sam
omu a zis ca i se aprinde, dar f slab (ca pozitiile). Raggaeman sa ne spui ce ai facut
Cib
nu ai masa
Raggaeman
am rezolvat-o cu farurile...rau e cand e omu prost....pusesem bec pe 24V .....cat de idiot am putut sa fiu...cum drac sa nu ma uit cat scrie pe bec?
Ov
idioti sunt aia care vand becuri de 24V si pe cutie si pe raft scrie ca-s de 12 !

Topicul se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.