Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese de pe logan 85 cai pe 65 cai
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Miker
Am un logan 1.5 dCi EURO 3 65 cai (fara intercooler) si am o ocazie sa iau cam orice de pe un logan 1.5 dCi EURO 4 85 cai sa pun pe motorul meu.

M-am gandit ca as putea lua asa:
-turbina
-pompa de motorina
-injectoarele

Daca pun injectoarele de pe EURO 4 cu modificarile din soft adecvate si cu pompa de motorina masina va functiona ? smile.gif
Cat despre turbina voi monta si intercoolerul cu trasee.
A mai pus cineva injectoare de 85 cai pe 65 cai ?
GOLAN 91
Injectoare nu(mecanic merg montate) dar nu pulverizeaza ok, sper sa nu ma insel...
Miker
Pai nu pulverizeaza oky daca nu schimbi si pompa de motorina caci are alt debit cea de la 85 de cai . . . eu zic ca merge . . . in cel mai rau caz trebuie luat si ECU dar sper sa fie suficiente injectoarele si pompa
AR-18-MOS
Atentie daca schimbi poma de motorina ca s-ar putea sa clipoceasca motorina-n rezervor. La cele de 85Cp se foloseste doar motorina Logan, ca altfel clipoceste.
Miker
AR-18-MOS de asa ceva chiar n-am auzit de cand ma stiu . . .

Intre timp am aflat ca injectoarele nu o-r sa functioneze in veci din cauza pistoanelor smile.gif deci ori injectoare + pistoane ori nimic deci pica smile.gif si faza cu injectoarele si cu pompa wink.gif
Dsign
Eu i-am zis lu Miker mai demult ca trebuie sa puna motorina de Logan, dar el nu, Batman, OMV !!! Asa nu mai trebuia sa puna turbina, injectoare si mai stiu eu ce de pe 85CP

Miker
@Dsign esti truli luli . . . eu nu vroiam sa schimb injectoarele is turbina si pompa ca's stricat doar ca's mai performante cele de la 85 cai smile.gif giizzz duci lipsa de posturi ? smile.gif)
puiu82
Mai bine ia motorul complet......si cutia....si gata
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.