Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] orice piesa de Kangoo
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
adi suciu
pompa injectie 1100ron,usi complete 700ron,bare torsiune 300ron buc,radiatoare 200ron buc ,biele 190ron buc,alternator 300ron,electromotor 300ron,jug motor 550ron si multe alte piese,livrarea se face prin curierat cu deschiderea coletului inaintea platii rambursului, adi tel 0744160879
adi suciu
toata caroseria este completa
stelpop
M-ar interesa ce tip de servodirectie are hidraulica sau asistata electric cu calculator DAE?
adi suciu
are servodirectie asistata electric
donu
Buna seara!
Un pret te rog la usa stanga fata.
adi suciu
700 ron
donu
si un pret la parbriz va rog.
stelpop
M-ar interesa calculatorul DAE si un pret! Eventual o poza pentru tipul de mufe sau specificatiile inscrise pe el!Este pozitionat in imediata apropiere a motorului electric de pe coloana de directie sub volan.Multumesc!
MuciX
Ti-am trimis un MP in legatura cu polita de portbagaj. O ai? Si daca da, la ce pret?
adi suciu
pret parbriz 200ron





5 Dec 2008, 22:44:
QUOTE(MuciX @ 5 Dec 2008, 12:58)
Ti-am trimis un MP in legatura cu polita de portbagaj. O ai? Si daca da, la ce pret?
*


este model de marfa,deci nu are polita portbagaj

5 Dec 2008, 23:06:
calculator+decoder+cip cheie 300euro,trebuiesc luate toate deoarece sunt codate,cod calculator 8200126607
adi suciu
reduceri de preturi la orice piesa de kangoo usa 500ron [de la 700ron] etc
stelpop
Codul comunicat este probabil cel Renault!
Mai sunt scrise inca doua;cel MITSUBISHI si cel JTECK.Mi le poti comunica si pe acelea.Pentru a informa electricianul auto!Ar fi super o poza cu MUFELE!Multumesc!
adi suciu
poze cu mufele ,numai maine.Chiar daca este servo hidraulica,se monteaza un releu si functioneaza si servodirectia asistata electric,asa fiind si la masina mea.Daca poti sa ajungi cu masina in Timisoara montatul este gratis.
stelpop
Problema nu este montajul ci compatibilitatea.La masina mea Renault Twingo II este ars Calculatorul DAE, cel care asista si comanda acel motor electric montat pe coloana de directie. Deci nu este nimic hidraulic , doar electric.Ma intereseaza deci doar ACEL CALCULATOR!Multumesc! Astept pozele!!!
adi suciu
[attachmentid=1627487525][attachmentid=1627487526]in primul rand trebuie sa fie motor 1,9d.Tip de motor F8Q-P6.Nu se poate cumpara numai calculatorul,deoarece este codat impreuna cu imobilizatorul de motor si cu cipul din cheie, asa ca trebuie luate toate ,impreuna.Daca se i-a numai calculatorul nu v-a functiona.
stelpop
Discutam de lucruri diferite.Ceea ce prezentati dvs.este calculatorul de comanda a injectiei electronice pentru motorul diesel.Pe mine ma interesa calculatorul DAE-Directie asistata electric.Pentru asta va trebui sa verificati daca directia masini dvs era asistata electric sau hidraulic .Daca pe undeva prin compartimentul motor, in zona radiatorului, se afla-ca la Logan-un rezervor cu ulei hidraulic atunci este asistata hidraulic.Daca pe coloana volanului, imediat sub volan se afla montat un electromotor, atunci directia este asistata electric.Cum este la dvs? wacko.gif
free_fiber
Ma intereseaza satelitul de comanda radio (cel din spatele volanului).
Ofer 30-50ron pe el. smile.gif
adi suciu
masina nu are comenzi la volan pentru radio

12 Dec 2008, 20:38:
servodirectia este hidraulica cu,comanda electronica.Nu este ce cautati dvs.
adi suciu
[attachmentid=1627488699]foto cu masina
adi suciu
La multi ani,pentru toti forumistii.
adi suciu
Pret bara torsiune 280 lei.
adi suciu
mai sunt multe piese disponibile
Fratzica
un pret pentru stopuri?
adi suciu
stopurile s-au dat
razvanamza
o poza cu jantele?
adi suciu
jantele sunt de tabla, daca doresti de tabla voi face poze.
costinvasile
un pret pentru oglinzi?
adi suciu
Oglinda dr. 100 lei,st s-a dat.
adi suciu
Reduceri de preturi:usa completa 100 euro,jug 100 euro,scaune 25 euro etc
lescar
m-ar interesa pretul (daca se potrivesc la renault kangoo benzina 1.2 , 16 v cred ca elementele de caroserie sunt identice ) la
- capota
- jug motor
- aripa stg+dr
- lonjeron srg+dr
-bara fata
- masca fata cu loc pt proiector ceata
-proiector ceata stg
-far cu motoras stg+dr
-radiator clima
-radiator apa
( masina e lovita frontal )
astept raspunsul tau
adi suciu
@lescar:jug motor 400 lei,aripa 75 lei buc,rad. clima 100 lei,lonjeron 300 lei buc.Restul pieselor cerute s-au dat.
lescar
In principiu ar fi ok . Cum facem ca eu sunt din Hunedoara. Ce alte piese mai ai ?
adi suciu
@lescar:ai PM
lescar
TOATE PIESELE SUNT OK , SE POTRIVESTE SI JUGUL MOTOR . PT LONJEROANE SA FIE TAIATE CAT MAI LUNG SAU CEL PUTIN DIN SUDURA IN PUNCTE CA SA POATA TINICHIGIUL SA LE SUDEZE . TE SUN MAINE PE LA PRANZ SA STABILIM DETALIILE .
adi suciu
@lescar:ok,astept tel.
br03gnn
bandou usa sofer pret?
adi suciu
bandou nu mai este
q_boboq
am si o vara pt kangoo modelul 4x4....care e interesat .
adi suciu
[attachmentid=1627508936]@lucianul:poza promisa
MuciX
Ai inchidere centralizata? Daca da, ma intereseaza actuatorul din usa stanga-spate.
Un pret pentru far stanga?
adi suciu
Usa stg spate s-a dat.
MuciX
Si farul stanga?
adi suciu
Este far stg,50 lei.
adi suciu
[attachmentid=1627511184]Foto far stg.
adi suciu
[attachmentid=1627512435][attachmentid=1627512436][attachmentid=1627512437]Dezme
mbrez Kangoo,orice piesa,contact Adi,tel: 0744160879, 0727705818
MuciX
Farurile de pe asta cu cat le dai?
Si daca e de persoane zi-mi te rog cat vrei pe polita de portbagaj.
adi suciu
Faruri 50 euro(amandoua),polita 50euro.
lescar
Am primit mesajul tau . Sunt interesata de capota , de faruri daca le mai ai si ce piese imi mai trebuie pentru partea din fata in afara de ce mi-ai trimis. Masca de fata ce pret are?
MuciX
Fa-mi si mie o poza detaliata cu stopurile, si spune-mi si un pret. Si mai vreau protectia de plastic de sub aripa stanga.
adi suciu
[attachmentid=1627513947][attachmentid=1627513949][attachmentid=1627513950][atta
chmentid=1627513951]Pozele sunt de la stopul dr,cel de pe stg nu este bun.Pret stop 70lei,protectie plastic stg 30lei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.