Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plafoniera laterala spate
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
ovimiha
Salutare
Caut si eu doua plafoniere laterale ce se gasesc pe laguna (nu stiu 1 sau 2) sau clio 2.
Vreau sa afac a aceasta modificare (adaptare) la un logan.
Pun ceva poze cu lampa cu pricina, este de pe alt forum din posturile unui coforumist ce si-a facut aceasta modificare.

Plafoniera respectiva este de la RENAULT LAGUNA merge si de la CLIO2, si se poate adapta la Logan.

M-ar interesa daca stie cineva un cod de reanaul macar, sau daca are cineva de vanzare ar fi si mai bine.

As dorii sa stiu daca se paote adapta si vre-un altfel de plafoniera pt locurile din spate.

Merci
klaus
te asigur ca nu te ajuta codul renault, ca aia de noua e vreo 20 si ceva de euro + tva
ovimiha
Codul m-ar ajuta sa o caut pe la vre-un alt producator, bineinteles ca nu pe original de la Renaul.
Kruger
Te pot ajuta eu cu o plafoniera centrala de spate de Scorpio. Are o lampa pe mijloc (care se aprinde de la usi), si inca doua lampi cu lupa (cum sunt la avioane) in laterale, care au si butoane individuale sa le aprinzi dupa dorinta.
ovimiha
pune niste poze daca poti. da-mi niste dimensiuni sa-mi fac o idee daca o pot monta pe udneva.
Kruger
O sa-i fac o poza si ti-o dau cu dimensiuni si repere.
klaus
Lampile din primul post sunt de pe clio 2, care au codul 8200085577 si erau (inainte de scumpirile de anul asta la piesele mici renault) 23,6 euro+tva bucata.

Lampile similare de laguna 1 (laguna 2 are doar lampi centrale) au codul 7701045849 si erau 38 euro + tva bucata.

Insa eu am montat la mine (la peugeot) niste lampi de pe un passat facut varza (de la dezmembrari) care le-am luat cu 20 lei bucata. Pe logan montasem pe mijloc o lampa de solenza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.