Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimb de faruri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
silviu84
Sal oll...Vreau sa schimb si eu botul la masina (o dacia 1300), cu unu nou CN4 (zambetu lu' Iliescu), singura problema este ca semiaripile sunt de tip vechi adica pentru schimbarea becului tre sa scot farurile. Interbarea mea este: se pot pune faruri CN4 pe semiaripi tip vechi.

Drept sa va spun eu am vazut asa ceva, da CN3.
Astept respunsuri si idei.... Multumesc anticipat celor care isi arata interesul.
steph
sch8mba si aripile ... dabea cad la linie toate de-un fel fara sa le schimbi o sa iasa ... wacko.gif wacko.gif
silviu84
normal ca schimb si aripile , ca altfel nu ar veni pe faruri, ar ramane un gol imens, sunt6 mai aplecate din cate stiu eu Nu???

Deci se poate sa inteleg, ai niste detalii ceva?
steph
din moment ce vezi o gramada dacii mai vechi de 90 pe strada cu zambetu lu` iliescu se poate...

detalii ... pres. ca le schimbi in vreun service nu le schimbi in fata blocului si stiu tinichigii ce sa le faca smile.gif cumperi piesele si se rezolva smile.gif
silviu84
merci ptr rasp.
Uncle-Sam
trebuiesc schimbate contraaripile, capota, balamalele de la capota, aripile si bara de protectie
silviu84
mmm..., intrebarea mea este daca se pot pune faruri Cn 4 pe semiaripi vechi , tot cu schimbarea becului prin spate, am vazut asa ceva dar CN 3.

Din cate stiu eu suportul de prindere al farului este acelasi si la Cn3 si Cn 4 .
Asa ca.....mai astept

steph
farurile au un alt desen .... de ex la cn3 semnalizatoru era mai patrat deci nu se poate pt. ca la cn4 e mai rotunjit .... dar nu merita in 3 mil ai aripi noi smile.gif

sau la ce te referi prin semiaripi?
silviu84
da , am sa incerc sa o fac totusi, chiar daca mai tre sa modific ceva din semiaripi, merci tuturor...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.