Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cartoanele din componenta tapiteriei.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alexio
Buna seara tuturor!

Ca sa fiu la subiect... In lateralele bordului pe stalpi in fata se afla pe fiecare cate un carton negru cu o fanta pe unde se baga ulei in praguri. Imi poate spune cineva unde gasesc acele cartoane sa le schimb? caci am mai intrebat si nimeni nu stie.

Aici e un link ca idee sa stiti despre ce vorbesc. Am bord CN poza e doar informativa gasita pe net: http://img23.imageshack.us/img23/100/ok15130.jpg
neamtzu25
sal.inceraca si u la remat,dezmembrari........cred ca vei gasi aceste cartoane ca nu le pasa lor de asa ceva
Alexio
Multumesc buna ideea dar ceva "first-hand" nou noutz? Am dus mai demult masina la o spalatorie cu perii si aveau pompele stricate incat asa multa apa mi-au bagat pe aerisiri de a intrat si in masina si s-a prelins pe ele.
neamtzu25
daca ai ca a mea cn3 nu mai gasesti si cred ca nici ptr cn4 prea multe accesorii deastea mai "mici"
am cautata eu nou grila aerisire centrala si la un mag mi-aua zis ca nu se mai fabrica asa ceav
daca vrei sa bagi bani in piese noi ,baga dar in alte parti nu in accesorii,am luat o pompita de vacum de la dezm cu 10 lei .....cat crei ac era la mag???
32 ron mai ieftin n-am gasit dar mai scumpe erau
bafta
Alexio
Multumesc smile.gif nu bag banii in Dacia asta din nevoie ci din placere e legatura sentimentala. Pe langa ea mai posed o Mazda 6 Sport are 4 luni de cand "s-a nascut".
neamtzu25
si eu bag banuti in dacia ,desi multi imi spun ca nu merita dar mi-e mi-a placut dacia si imi place....sa o stapanesti sanatos masinutza mazda sport,am luat dacia cuy 50 mil acum 2 ani si am bagat 35-40 mil pana acum si cred ca mai urmeaza ceva ptr imbunatatirea franarii,stabilitatii si a susupensiei.....bafta
deceneu32
Nu lua de la dezmembrari ca sunt rupte,varza.Eu am gasit noi la un magazin cu piese de Dacia,acum vreo doi ani in urma.Parca 10 lei bucata.Sa-mi zici daca ai gasit.
Oricum,interiorul arata foarte rau cu acele cartoane rupte sau lipsa.
ydaniel
din ce oras esti?se gasesc noi:)
Alexio
Din "metropola" Bucuresti.
cristio_79
Eu am refacut tot ce a fost din carton la interior din PFL care se foloseste la mobila. Se poate taia destul de usor cu un cutit bine ascutit.
deceneu32
Eu sunt din Craiova.
tzepesch
ia tata PLACAJ de spate de dulapuri, si lipesti tapiteria peste , pui si o folie de parchet ca sa se mai etanseze sa nu vajaie vantu in usa sau sa nu zornaie si iese de nota 20! trust, me, cauta la daciile noastre, la pag 88, jos de tot sa vezi cum mi-au iesit mie!
cristio_79
Si eu ce am spus mai sus?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.