Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bord mort
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gygy
Dupa ce am ramas in noroi pe la tara, unde am stricat si ambreiaju, au inceput sa faca figuri toate din bord.Acuma nu mai merge nimic, niciun indicator , turometru, vitezometru.Tin sa precizez ca am scos ceva fum din ambreiaj ,de am zis ca ia foc bordu icon_mrgreen.gif Help!
Nicio idee?sad.gif
krapcarasu
kilomnetrajul mai merge? cred ca de la vibratii a iesit cablul din cutie(masa poate se inchidea prin el)
gygy
Kilometrajul era sigurul care mai mergea din cand in cand, da s-a dus si el.
Merced
Baga capul sub bord si vezi ce fir ti-a iesit p-acolo, ca am patit si eu sa am bordul mort, culmea, chiar dupa ce imi facusem cablul de kilometraj. Ca nea mecanicu' a infipt cu multa sila cablul prin caroserie, si a smuls un fir odata cu asta. L-am pus la loc si problema s-a rezolvat.
Totusi in cazul tau ar trebui sa mearga macar martorul de semnalizare si cel de la blocul de lumini, alea la mine mergeau fara stres cat timp am avut "defectiunea".
bygy007
sau o siguranta care nu face contact (de obicei prima de sus)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.