Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: jenti aliaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ionut L.
Salutare! Mi-am luat jenti de aliaj sh dar belea mare... nu se potrivesc pe dacie (au tot trei prezoane dar sunt in genul celor de oltcit) prezoanele sunt mai apropiate de centru pe ele este inscriptionata stema de la citroen (cand le-am luat nu mi-am dat seama ca nu s-ar potrivii, asta e teapa! )

Cum as putea sa modific daciutza mea sa se potriveasca jentile?
BasIc
Prin niste flanse...dar nu sunt sigur ca va merge
AlexM.
1. Vinzi jentile (Recomandat) sad.gif
2. Iti iei un Oltcit tongue.gif
3. Pune-ti flanse ca la 120 sa ramai fara roti biggrin.gif

Acum tu faci ce vrei. Dar adaptarea e de rahat. Nu te sfatuiesc sa iti pui flanse sau sa te duci la cine stie ce gigu care zice ca iti poate face vreo modificare ca o sa te trezesti cum te depasesc rotile si nu cred ca e placut biggrin.gif

Bafta
horsewhisperer27
dar sunt foartee multi pe aici pe forum care au flanse pe masini!!!
AlexM.
QUOTE(horsewhisperer27 @ 17 Jul 2005, 15:37)
dar sunt foartee multi pe aici pe forum care au flanse pe masini!!!
*


Inseamna ca sunt foarte multi care vor sa moara biggrin.gif
horsewhisperer27
cred ca e exagerata afirmatia, dar, la urma urmei, fiecare face ce face pe raspunderea lui,,,,,

totusi, de ce crezi ca vor sa moara oamenii?? ph34r.gif
RIon
oamenii vor sa moara de grija celorlalti... flanse.
ionut L.
Jantele le-am vandut cuiva care are oltcit, omul a fost foarte multumit si eu ca am scapat de ele smile.gif
aurbrz
[quote=ionut L.,18 Jul 2005, 16:27]
Jantele le-am vandut cuiva care are oltcit, omul a fost foarte multumit si eu ca am scapat de ele smile.gif


Ai ales cea mai buna varianta smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.