Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Filtru aer Sport in carcasa de inox.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alexio
Salut tuturor.

Stiu ca s-a mai dezbatut subiectul pe forum am citit, m-am lamurit multe aberatii dar si putine adevaruri.

Pur si simplu cer parerea cuiva care a facut asa ceva si cu experienta.
In primul rand e vorba de motor de 1.4 carburatie. Nu genul de Dacie cu mii de probleme chiar e in stare perfecta nu are uzura nici la tabla nici la motor nici la sofer. Motorul are numai 48000(si ceva) de km, evacuare de la saxofon(inclusiv) pana la finala: galerie dubla sport facuta pe comanda(inox).

Intrebarea e simpla din moment ce trebuie oricum schimbat uleiul filtrul de ulei si deci si cel de aer:

Merita ori este cel putin la fel de bun un filtru de aer sport in carcasa de inox?

(nu se pune problema de cat costa/nu vorbesc de filtru made "on vapor" a.k.a. Vitan, eventual de un JSV RACING, rog daca cineva foloseste asa ceva sa imi dea o parere sigura)

Multumesc.
ydaniel
greu de spus:)
ia un K&N si gata:)
Alexio
Bun! un om la subiect fara aberatii aiurea. Multumesc.
ydaniel
oricum daca iei asa ceva,recomand sa iei si kit de intretinere:ulei de impregnat si detergent de curatat.
acu vreo cateva luni era cam 100lei si tine la cateva curatiri bune:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.