Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inele ceasuri bord logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
AG09KLU
Mare nedumerire...... inelele care inconjoara cele 2 ceasuri de la bord ( turometru si vitezometru) se pot schimba.....de preferinta cu unele mai inguste si cromate ( gen peugeot 307?

a schimbat cineva pana acum? se gasesc de cumparat pe undeva?
Steel Tormentor
cele de pe versiunea Prestige si mai nou de pe modelele ph2 nu te satisfac?
AG09KLU
pai asta e idee.....loganul meu e din 2006 asa ca am din alea vechi...

plus ca as vrea din alea cromate intrucat la un moment dat am de gand sa imi schimb si iluminare la bord......si am vazut pe un 307 deja modificat ( la free fiber) ca da super bine cu crom de jur-imprejur!
Steel Tormentor
pai vezi ca au baietii pe la bursa toata vitrina cu tot cu inelele cromate. nu stiu daca se gasesc doar inelele separat. e in jur de 50 de ron. si poti schimba si serigrafica ceasurilor, sa fie ca in poza.
AG09KLU
n`ai inteles....

ideea e ca vreau doar inelele ... asa schimbam bordul cu unu nou... biggrin.gif
g_dani
inele cam greu o sa gasesti si personal nu cred ca poti sa le schimbi chiar daca ai gasi...eu de curand mi-am schimbat serigrafia si vitrina cu una de prestige ca in poza de mai sus atasata de ''steel tormentor''
bobo77
La ph1 inelele sunt vopsite la laureate, ambition si prestige nu? intreb ca eu am avut preferance...
Steel Tormentor
la laureate si ambition sunt vopsite argintii, spre deosebire de preferance la care sunt negre. la prestige sunt cele cromate din poza.
bobo77
Da ai dreptate, am uitat ca prestige-ul are inele cromate ca cele din poza.
AG09KLU
deci una peste alte nu se poate .. decat daca schimb cesurile cu unele de prestige ...

m-am lamurit acum...si cand am vazut ca nu am ce sa mai fac...nu mi se mai par atat de urate acele inele gri radmasa.gif

merci de ajutor!

rog inchidere topic:) icon_mrgreen.gif
silviu_79
nu se schimba mai ceasurile cu totul, doar o componenta a lor.
AG09KLU
dar totusi diferita de ceea ce speram eu....sa schimb doar cerucrile alea gri:))
Dsign
Ce-mi place cind lumea nu e atenta... La versiunile de ph1 care au inelele argintii din fabrica, acestea sunt detasabile. La fel, la versiunile Prestige, cu inelele subtiri, sunt detasabile.
Steel Tormentor
pana la urma ce mare schema e sa schimbi tot plasticul cu inele (asanumita vitrina), daca nu gasesti numai inelele ? nu cred ca e diferenta mare de pret. ba mi se pare chiar mai comod. esti cam carcotas d-le KLU smile.gif
AG09KLU
nu sunt carcotas d-le dar am pus o intrebare pe un obiect anume.....nu cautam alternative....doar o parere simpla de la cei care stiu mai mult cu tehnica....daca se poate sau nu ... smile.gif
Dsign
mai, ideea e ca nu o sa gasesti in veci inele cromate pe forma cadranelor de Logan. Asta daca nu cumva s-a gasit vreun producator chinez sa fabrice asa ceva.

@Steel Tormentor, omul vrea inele cromate, iar cele de Prestige nu sunt cromate. Cele de Prestige sunt vopsite cu gri metalizat doar pe margine si iti pacalesc cumva vederea, de ai impresia ca sunt cromate.
Steel Tormentor
got it up.gif

eu zic ca tot la schimbatul vitrinei cu totul o sa ajungi tongue.gif
dj_sweat
Poate merge adaptat... am vazut pe net inelele de golf 2 si din poza cam seamana:
poza
mai e o varianta cu arnamentul argintiu care se gaseste in comert, cel ingust, sa fie pus pe exteriorul ceasului.
crayzib0y
cum pot schimba folia aceea din bord ca sa fie ca la modelul prestige?
Marso
@ crayzib0y...citeste topicul cu modificari bord,ai acolo detalii...daca nu te descurci, i'a legatura cu Dsign, el stie sigur biggrin.gif
crayzib0y
ms Marso
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.