Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme Semnalizari bord aeroterma ....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dany_daci1300
s-au stricat toate ....nu mai merge niciuna ....decat farurile ..,.
in rest tot ce este pe contact nu mai merge ..semnalizari stergatoare aeroterma bord (decat becurile alea doua rosii)
Daca se poate sa ma ajutati si pe mine biggrin.gif
bygy007
la sigurante te-ai uitat??
dany_daci1300
Da .... ma scz .... mentionez ca nu merge nici bordu .... adica nimic de la el ...

bygy007
daca merge motorul verifica un fir rosu gros , si sirma siguranta apoi iesirea din siguranta
panter1
daca ai problemele cu acele lucruri care nu iti mai functioneaza si care functionau doar dupa ce puneai contactul(stergatoare, aeroterma etc..). Incearca sa desfaci si sa te uiti atent la mufele de sub capacula acela de la volan sa verifici firele care vin la contact, sa nu iti fi sarit vr-un papuc si cand pui contactul de fapt sa nu faca contact smile.gif trebuie sa ai niste mufe dreptunghiulare in care intra mai mult papucei vro 4 la numar(papucei bagati intr-o mufa mare) iar apoi firele alea duc la contact, unul din acelea iti face probleme, sau chiar contactul, parerea mea

sau sa te uiti la releul de incarcare de sub capota, are niste fire.. sa nu fie retezate, caci acelea au legatura cu "obiectele" care iti functioneaza pe contact, spor
dany_daci1300
Multumesc ... o sa verific maine
dany_daci1300
Am rezolvat biggrin.gif biggrin.gif era de la o siguranta veche pe care nu am vazut-o prea bine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.