Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: servo pe 1.9D
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
IcsPe0001
Stie careva cam cat m-ar costa sa pun servodirectie pe 1.9d? am inteles ca s-a gasit loc pentru asha ceva... si mi s-a facut lene sa trag de volan.

si cam ce ar trebui facut ca sa puna mecanicul asa ceva pe masina?? (sa dea jos motoru, sa lege cumva servodirectia pe undeva... habar n-am cum lucreaza directia asistata...)

multumesc anticipat
bolidu
Nu se merita investitia ... mai bine revizuieste-ti caseta de directie eventual unge ce e de uns pe acolo si apoi cumpara-ti niste cauciucuri noi si bune si o sa ai directie ca in prima zi.
Si la mine era la fel nu stiu care este fenomenul... trageam de volan de ziceai ca sunt la sala si dupa ce am schimbat cauciucele sa inebunesc si nu altceva ... servo-directie frate wink.gif incearca si imi ve-i da dreptate.
IcsPe0001
greu nu mi-e sa trag de volan... dare mai conduc cate o masina cu servo si cand trec pe a mea.... TRACTOR FRATE:))
clauditu2002
pai mai bine tragi un pic de fiare, ca iesi mai ieftin. eu nu am tras de fiare, dar iau curbele lejer cu o mana. e mai nasol la vreo intoarcere, sau cand trebuie sa dai pe loc de volan, dar in rest mie mi se pare ca merge foarte usor si fara servo
anecula_08
parerea mea.... mai bine o lasi asa.
1. s-ar putea sa coste cam mult si nu stiu daca merita plus ca nu merge chiar atat de greu fara servo
2. de obicei servo-directia de pe solenza cam avea probleme si pierdea lichid.
dar cum am spus... asta e doar parerea mea
andr3y_yoo
da adevarat... toate solenzele au problema asta: pierd ulei si nu poti sa cumperi doar piesa aia , trebuie sa cumperi tot care e destul de scump
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.