Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Virtual Tuning Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
justknz
Salutare, m-am gandit sa deschid acest topic unde sa postam cateva idei de tuning realizate virtual, poate pentru unii pot inseamna adevarate inspiratii.
Daca este considerat total ineficient acest topic, rog sa fie sters.

Si hai sa fiu eu primul biggrin.gif

[attachmentid=1627514769]
radiozipp
simpatic....
poate se descurca cineva sa imi faca si mie jantele albe... pls.. sau negru mat..
Boris08
QUOTE(justknz @ 10 Apr 2009, 23:13)
Salutare, m-am gandit sa deschid acest topic unde sa postam cateva idei de tuning realizate virtual, poate pentru unii pot inseamna adevarate inspiratii.
Daca este considerat total ineficient acest topic, rog sa fie sters.

Si hai sa fiu eu primul  biggrin.gif

[attachmentid=1627514769]
*


Arata chiar frumos varianta pusa de tine....
IcsPe0001
tunning virtual>:)
g0dz3uS
super misto arata ultimul post:X..
radiozipp
asta am vazut`o si pe 4tuning... .. se baga cineva sa imi coloreze si mie jantele alea negru mat.. si alb? please? raman dator de`o bere
IcsPe0001
mai exact.. cum le vrei??? cauta o poza cu o janta pe google si am sa ti le adaptez... dar vezi cauta o poza in care ungiurile din care-s facute pozele. sa fie aproximativ la fel, ca altfel oricat ma chinui nu o sa iasa perfect roata...

uite alte cateva poze editate de mine... faruri BMW X6, spoiler bmw m3, jante, prajuri si cam atata....
Fratzica
alb/negru.. Mai mult de atat nu merge, rezolutie prea mica, dar iti faci o idee.
justknz
Pt radiozipp

[attachmentid=1627514969][attachmentid=1627514970][attachmentid=1627514971]
ramsen
va salut
ptr radiozip eu la o berlina am vopsit jantele cu un spray nichel si dupa ce s-a uscat bine am aplicat un strat sau doua de lac tot cu spray
radiozipp
parca dau mai frumos pe alb biggrin.gif mersi frumos :X biggrin.gif raman dator baieti biggrin.gif
dau frumos vopsite alb si cu tamburii si etrierii vopsiti albastru ca masina :X
slider2
dau bine, dar nu modelul original, daca ai putea sa pui altele albe de la mama lor, sau vopsite de tine.
radiozipp
stai ca nu inteeleg ce vrei sa spui !?
am mai gasit vro 2 poze...
andr3y_yoo
uite aici jantele albe cu tamburii si etrierii de culoare masinii [attachmentid=1627515003]
Boris08
OFF: Pt cei care nu au avut posibilitate sau timp sa mearga la 4TUNING DAYS SHOW 2009 am pus la User Gallery- Boris08 poze de acolo....(pozele au fost facute de SAC,pt claritate il injurati pe el smile.gif)
Banu1974
QUOTE(Boris08 @ 11 Apr 2009, 21:40)
OFF: Pt cei care nu au avut posibilitate sau timp sa mearga la  4TUNING DAYS SHOW 2009 am pus la User Gallery- Boris08 poze de acolo....(pozele au fost facute de SAC,pt claritate il injurati pe el smile.gif)
*


worship.gif rugaciune.gif coffee_spitsk.gif
tataiedaciotul
tongue.gif Bravo baieti! De ce nu ati dat teleon pentru mad.gif ?...

12 Apr 2009, 06:17:
tongue.gif Bravo!De ce nu ati dat un semn?Sa mergem mai multi? mad.gif
IcsPe0001
parerea mea e ca arata mai bn jatele negre mat... decat albe... (parerea mea)

care va place mai mult.... nu sunt hotarat pe care sa o modic... ca ambele imi plac destul de mult... cu sau fara capota lipita de grila??
radiozipp
la asta ma gandeam si eu sa unesc grila de capota... si sa ii fac un fel de bad boy look ....
andr3y_yoo
eu am vazut cu grila lipita de bara dar nu de capota dry.gif
arata destul de bine lipita de capota wink.gif
Boris08
Arata super lipita de capota....

13 Apr 2009, 02:29:
QUOTE(tataiedaciotul @ 12 Apr 2009, 06:15)
tongue.gif Bravo baieti! De ce nu ati dat teleon pentru  mad.gif ?...

<span class='edit'>12 Apr 2009, 06:17:</span>
tongue.gif Bravo!De ce nu ati dat un semn?Sa mergem mai multi? mad.gif
*


Pai eu am intrebat in gura mare,la masa la pizzerie care merge maine la romexpo....
andr3y_yoo
uitati cum mi-a iesit solenza mea cu bara de bmw m3 racing version laugh.gif
[attachmentid=1627515637]
e facuta asa la repezeala nu e cine stie ce..am facut o dacie 1300 misto blush.gif
Banu1974
QUOTE(Boris08 @ 13 Apr 2009, 02:27)
Arata super lipita de capota....

<span class='edit'>13 Apr 2009, 02:29:</span>

Pai eu am intrebat in gura mare,la masa la pizzerie care merge maine la romexpo....
*


drept dovada ca eu am auzit....frumoase incercari ,,virtuale"...pacat ca nu sunt si realizabile...
justknz
bine zis din pacate, ma refer in special la grila lipita de capota, arata superb dar este dificil de facut avand in vedere inchiderea capotei ce ar necesita modificari sad.gif

cum prind timp, b-33-sac am sa incerc un tuning pe masina ta ca sincer de cand citesc pe aici te vad destul de 'creizi' sa le si pui in practica biggrin.gif si te vad mereu interesat de modificari sofer5.gif
Banu1974
QUOTE(justknz @ 14 Apr 2009, 12:10)
bine zis din pacate, ma refer in special la grila lipita de capota, arata superb dar este dificil de facut avand in vedere inchiderea capotei ce ar necesita modificari sad.gif

cum prind timp, b-33-sac am sa incerc un tuning pe masina ta ca sincer de cand citesc pe aici te vad destul de 'creizi' sa le si pui in practica biggrin.gif si te vad mereu interesat de modificari  sofer5.gif
*


Astept cu mare interes...UIMESTE-MA!
bolidu
Ce programe folositi la modificarea pozelor ? Photoshop sau ceva mai sofisticat ?!
justknz
only photoshop
andr3y_yoo
photoshop 4 ever biggrin.gif biggrin.gif
Banu1974
QUOTE(justknz @ 14 Apr 2009, 12:10)
bine zis din pacate, ma refer in special la grila lipita de capota, arata superb dar este dificil de facut avand in vedere inchiderea capotei ce ar necesita modificari sad.gif

cum prind timp, b-33-sac am sa incerc un tuning pe masina ta ca sincer de cand citesc pe aici te vad destul de 'creizi' sa le si pui in practica biggrin.gif si te vad mereu interesat de modificari  sofer5.gif
*


hai mai repede cu pozele alea...nu mai am rabdare...
justknz
posteaza o poza clara sac
AleXuTzU_Tau
ce ziceti mai baietzi ar arata bine daca as cumpara un spoiler spate original....la fel ca cel din fabrica....si sa il tai pe jumate ...dupa care sa il adaug la cel existent si sa il modific cu putina fibra si putin chit???astept pareri
justknz
eu zic ca ar arata bine pararerea mea bara care o cumperi putin prelungita si sa ii pui 'fusta' si evacuare pe ambele parti
atajez o poza sa intelegi exact ce vreau sa zic

user posted image
Banu1974
QUOTE(justknz @ 15 Apr 2009, 11:47)
posteaza o poza clara sac
*


Marian66
referitor la jenti, am un vecin cu un a3 albastru si cu jentile albe si vreau sa va zic ca se vede de o mie de ori mai misto decat in orice poza. sigur, probabil e si de la jenti smile.gif dar eu zic ca da bine combinatia asta si p slz
Banu1974
QUOTE(Marian66 @ 15 Apr 2009, 21:53)
referitor la jenti, am un vecin cu un a3 albastru si cu jentile albe si vreau sa va zic ca se vede de o mie de ori mai misto decat in orice poza. sigur, probabil e si de la jenti smile.gif dar eu zic ca da bine combinatia asta si p slz
*


Mai depinde si de culoarea masinii....nu merge alb la orice culoare...
Boris08
QUOTE(Banu1974 @ 17 Apr 2009, 09:36)
Mai depinde si de culoarea masinii....nu merge alb la orice culoare...
*


Costine ,esti "chiorpec"????A specificat omu' ca e un "a3 albastru".......Ideia e ca merg bine jantele albe pe masina albastra.....
Banu1974
QUOTE(Boris08 @ 17 Apr 2009, 11:28)
Costine ,esti "chiorpec"????A specificat omu' ca e un "a3 albastru".......Ideia e ca merg bine jantele albe pe masina albastra.....
*


,,chiorpec"? radmasa.gif
andr3y_yoo
QUOTE(Banu1974 @ 17 Apr 2009, 15:03)
,,chiorpec"? radmasa.gif
*


radmasa.gif
IcsPe0001
referitor la lipitu capotei de grila....

oare daca demontezi carligul ala pe care apesi cand deshizi capota?? se mai inchide capota?.. eu asha cred. nu am analizat dar eu zic ca ar merge...

in cazul asta ar merge lipita capota.... si cand vrei sa o ridici, o deshizi din interior si apoi o ridici direct.... nu mai trebe sa apesi pe carligu ala si se va ridica cu tot cu grila...:->
mariandex
cirligul ala a fost pus cu un scop foarte practic , in caz ca se strica incuietoarea (adica nu mai tine capota inchisa ) sa nu te pomenesti in timp ce mergi cu capota facuta afis pe parbriz (varu meu a patit-o la 100 km/h si nu a fost prea placut , bine ca nu a patit nimic , pagube : capota praf , parbriz praf , balamale capota praf , plafon indoit ) cel mai bine ar fi daca s-ar putea sa poata sa fie repozitionat cirligu de deschidere si prelungit cu o limba de plastic care sa iasa afara prin grila cind deschizi capota din interior ex. audi are capota cu tot cu grila.
IcsPe0001
audi, mercedes, bmw... capota cu grila inclusa:))

daca e asha sa-tzi sara capota in fata... cred ca de asta la daciile vechi se deschidea capota invers... destept romanu... pana o venit renault:))=))=))
mariandex
pai prima dacie 1100 si a doua dacie 1300 tot renault se chema , dar noi am ramas la nivelul asta c-am 30 de ani apoi am facut prima dacie total model romanesc dacia nova la caroserie , capota deschidere in fata (motoru tot de dacie 1310 & renault 18 ) si au venit francezii (iarasi renault ) , concluzie destept romanu 04.gif 053.gif 090.gif naughty.gif
IcsPe0001
trebuie sa se poata face ceva.... dar nu cred ca s-ar complica nimeni.... eu nu detin bugetul pentru asa ceva...
mariandex
de putut se poate dar banii astia.....
andr3y_yoo
QUOTE(mariandex @ 18 Apr 2009, 20:35)
de putut se poate  dar banii astia.....
*


cu bani se poate face aproape orice wacko.gif
mariandex
chiar te cred ca se poate face orice cu banii dar cand nu avem ........ facem in limita posibilitatilor 04.gif
C a t a l i n
QUOTE(mariandex @ 18 Apr 2009, 16:01)
pai prima dacie 1100 si a doua dacie 1300 tot renault se chema , dar noi am ramas la nivelul asta c-am 30 de ani apoi am facut prima dacie total model romanesc dacia nova la caroserie , capota deschidere in fata (motoru tot de dacie 1310 & renault 18 ) si au venit francezii (iarasi renault ) , concluzie destept romanu  04.gif  053.gif  090.gif  naughty.gif
*



Sã i-o spui lu' mutu! Nova e tot copiatã...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.