Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: senzori de parcare fara gauri
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
ciprian0813
As vrea un sfat as vrea sa pun pe Logan senzori de parcare tip banda sa nu dau gauri in bara si mai ales am citit ca sunt mai precise in masurarea distantei minime si cred ca si mai usor de montat .Oricare sistem ar fii nu mai stiu partea electrica cum se leaga.
C a t a l i n
Se leagă la becul de marche arriere, preferabil prin releu. Îți spun sigur, nu sunt mai precise...
speed_fane
mai si eu am avut aceeasi dilema ca si tine, ca parere sincera, da 4 gauri si pune-ti niste senzori buni, nu sunt scumpi, plus ca arata mai bine incastrati in bara decat sa lipesti doua galme pe ea!
ciprian0813
Ca si estetic sunt buni se pun pe interiorul barei ,iar ca parte electrica as vrea exact unde leg firul care si unde pe mufa ca stiam ca ca la becul de mers inapoi.Ce ma intereseaza daca este un sistem mai performant ca cei cu gauri .
C a t a l i n
Ai căutat pe forum? Dacă nu, caută. Dacă da, mai caută.
dan.gutu
QUOTE(speed_fane @ 13 Apr 2009, 19:43)
mai si eu am avut aceeasi dilema ca si tine, ca parere sincera, da 4 gauri si pune-ti niste senzori buni, nu sunt scumpi, plus ca arata mai bine incastrati in bara decat sa lipesti doua galme pe ea!
*


Ce galme unsure.gif ?Eu stiam ca vine o banda metalica lipita in spatele barii.Are un prieten senzori cu banda si a lovit de 2 ori masina la spate radmasa.gif Tot senzorii clasici isi fac treaba bine.
speed_fane
sunt si sub forma de platbanda(sper ca am scris corect) dar mai sunt niste kituri de senzori ce se lipesc care arata zic eu "dubios" zici ca are bube masina smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.