Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tremura toata masina intre 90 si 110
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
radeon21
tremura toata masina intre 90 si 110 dar daca ii dau 120 nu mai tremura , carei cauza?
tatabobu
Roti dezechilibrate.
MECCA
trebuiesc echilibrate rotile, nu inainte de a verifica toate jocurile (daca sunt) la mecanismul de directie.
Paca
si la 120 de ce nu mai tremura?
coronarian
si pana la 90 de ce nu tremura?
off- nu mai merge asa tare cu ea ca o sa te vedem la stirile de la ora5
se poate sa fie si de cauciucuri sa fie uzate
tatabobu
Pentru ca trece de frecventa de rezonanta.
argon
pune rotile de spate pe fata si vezi daca mai face. Si mie imi facea la fel dar la alta viteza, am schimbat rotile(nu doar cauciucurile) si s-a rezolvat.
adumitrachy
Probabil ti-a sarit vre-un plumb de la vre-o janta. Mergi si echilibreaza anvelopele de pe fata
Valutzy
mergi si echilibreaza rotile si poti merge fara probleme.
hyena
salutare aceasi problema am avut-o si eu pana acu 2 zile cand un prieten s-a gandit sa vada daca nu am joc la rulment si sa intepat in cauciuc, cauciuc cu care mers din septembrie si am facut in jur de 3000 de km (montat pe dreapta spate)\
intre 80 si 100 ziceai k am scaun cu vibromasaj mai mult nu i-am dat de frica sa nu se dezmembreze, acum am schimbat roata cu cea de rezerva si la 100-110 merge lin ca un norisor wub.gif
Minel
Mai nene , cauciucu' ala nu l-ai pune nici la caruta, dar mai la o masina si sa merg si cu 110km/h wacko.gif ...

Macar sa fi mers pe un drum nu asa circulat ,ca sa feresti restul conducatorilor de inconstienta ta .... dry.gif
bc01tip
dar cat te-ai distrat cu frana de mana?un cauciuc nu se uzeaza in halul asta in 3000 de km!!!
hyena
asa am cumparat masina... am simtit ca vibreaza dar am zis ca e dacie si na... asa face ea... asa e la inceput cand nu te pricepi... dupaia mi-am zis k e din rulmet si atunci am descoperit "buba" problema e k acum am 3 tipuri de gume pe ea lucru care iar nu e bine

cu frana de mana m-am jucat de 2-3 ori asta iarna pe iarba uda/inghetata nu cred ca asta e motivu + k masina trepida de cand am luat-o ca altfel mi-as fi dat imediat seama k ceva nu e in regula
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.