Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Volan Piele
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Slick
Am cautat aproximativ 2 ore pe aici si am gasit mai multi posesori de slz care si-au facut aceasta imbunatatire. La unii arata chiar stock si sunt hotarat sa fac si eu chestia asta deoarece este mult mai ieftin decat inlocuirea volanului care s-a cojit si s-a albit de la soare si timp.
Ii rog pe cei care si-au pus piele sa ma indrume si pe mine catre cineva din bucuresti. Eventual si niste preturi.
Multumesc frumos
IcsPe0001
si cam cat ar costa?
slider2
aveti grija cu pielea pe volan, ca e belea. am un prieten cu logan prestige, si a venit din fabrica astfel dotat. iarna iti ingheata mana pe volan, si nu ai aderenta, vara ti se lipeste mana pe el, si a inceput sa se uzeze. deci asigurati-va de calitatea materialului folosit.
Banu1974
QUOTE(slider2 @ 22 Apr 2009, 12:23)
aveti grija cu pielea pe volan, ca e belea. am un prieten cu logan prestige, si a venit din fabrica astfel dotat. iarna iti ingheata mana pe volan, si nu ai aderenta, vara ti se lipeste mana pe el, si a inceput sa se uzeze. deci asigurati-va de calitatea materialului folosit.
*


eu am preferat inlocuirea lui:
andr3y_yoo
QUOTE(Banu1974 @ 22 Apr 2009, 12:33)
eu am preferat inlocuirea lui:
*


da costine dar el are air-bag banuiesc si oricum arata mai bine ala cu air-bag decat ala care aveai tu...si yo vreau sa-l schimb cu unu sport ca e prea mare asta
Banu1974
QUOTE(andr3y_yoo @ 22 Apr 2009, 14:02)
da costine dar el are air-bag banuiesc si oricum arata mai bine ala cu air-bag decat ala care aveai tu...si yo vreau sa-l schimb cu unu sport ca e prea mare asta
*


eu l-am schimbat ca depasea bordul de mare ce era.... radmasa.gif
AR-18-MOS
QUOTE(slider2 @ 22 Apr 2009, 12:23)
aveti grija cu pielea pe volan, ca e belea. am un prieten cu logan prestige, si a venit din fabrica astfel dotat. iarna iti ingheata mana pe volan, si nu ai aderenta, vara ti se lipeste mana pe el, si a inceput sa se uzeze. deci asigurati-va de calitatea materialului folosit.
*


Cele din fabrica sunt de fapt linoleu, ca numa piele nu e. Dar cele montate de unii de pe forum, sunt de calitate mai buna.
klaus
QUOTE(AR-18-MOS @ 23 Apr 2009, 13:59)
Cele din fabrica sunt de fapt linoleu, ca numa piele nu e. Dar cele montate de unii de pe forum, sunt de calitate mai buna.
*


De fapt e "de calitate mult mai buna".
bnedea
Ma intereseaza si pe mine imbracarea volanului in piele. Despre userul Instructor, m-am convins ca face treaba excelenta, dar e din Craiova si nu mai face drumuri prin Bucuresti sad.gif . Am vorbit cu el la telefon si mi-a comunicat un pret aproximativ pe la 200 lei. + benzina pana la Craoiva... Stiu ca se poate trimite si volanul prin posta dar parca nu l-as demonta mai ales ca are airbag si cine stie ce pitici mici, negri si care respira greu il pazesc de prin spatele cochiliei de volan blink.gif
Se gaseste oare si prin Bucuresti cineva sa faca treaba asa buna precum Instructor ?
vlpvlp06
Imi poate da si mie cineva numarul lui Instructor?
driverx
QUOTE(Banu1974 @ 22 Apr 2009, 13:33)
eu am preferat inlocuirea lui:

[attachmentid=1627517706]
*




Vai de capul meu, ce e acolo.... ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Brambus
QUOTE(vlpvlp06 @ 8 May 2009, 09:50)
Imi poate da si mie cineva numarul lui Instructor?
*



0720049812 Gabriel.
puiu82
QUOTE(driverx @ 8 May 2009, 10:00)
Vai de capul meu, ce e acolo.... ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif
*



Inspector gadget biggrin.gif
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.