Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme marșarier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
shakaluxxxx
Dupa cum spune si descrierea topicului....intra foarte greu in marșarier.Trebuie sa caut un punct in care intra doar prin apasare....si aia destul de puternica......dar cate`o data nu vrea nici cum sa intre si atunci trebuie sa lovesc cu podul palmei sa pot baga. Am schimbat uleiul in cutie si am pus ceva aditiv dar tot degaba. In treptele de viteaza 1,2,3,4 intra foarte usor (cutie in patru trepte).
Intrebarea mea este: se poate face ceva pentru remediera problemei fara sa desfac cutie de viteze? Nu sunt "profesionisit" si nu vreau sa`mi fac probleme singur. Daca aveti ceva idei...va rog.
florian90
din cunostintele mele minuscule in mecanica...stiu ca exista parca un cauciuc la marsarier...si ala dc se uzeaza nu mai intra...dar oricum..cel mai bine te duci la un mecanic...poate sa fie problema si de la cutie
Mr_Devil83
patina o schimbasi? E vreo 2 lei.
shakaluxxxx
Am sa schimb aztazi patina si revin.
lapcat
Vezi tamponul de lângă schimbător, nu știu exact cum se cheamă, mie nu-mi mai intra in a 5-a din cauza lui.
shakaluxxxx
Am schimbat patina si m`am uitat la acel tampon si este Ok....dar tot la fel de greu intra....va multumesc pentru sugestii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.