Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sigurante 25A
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
crissoo7
Salutare. Mi-am cumparat un set de 10 sigurante dintre care: 5A x 2 buc, 8A x 3 buc, 16A x 3 buc, 25A x 2 buc. Pe schema panoului cu 10 sigurante, imi arata ca am nevoie de 5 sigurante de 8A, 3 x 15A, si 2 x 5A. As putea sa pun urmatoarele sigurante fara sa se intample nimic: (de sus in jos) 25A, 16A, 25A, 16A, 5A, 5A, 8A, 8A, 8A, 16A (tot setul de sigurante care l-am cumparat)??
Tiberiu-Andrei
Esti culmea,un set de sigurante costa cativa Ron.Cumpara inca un set si pune de care trebuie caci odata iei foc......si bine!
crissoo7
da.. stiu ca nu-s scumpe.. nu-i asta problema... vroiam sa stiu daca inlocuind sigurantele de 15A cu cele 25A s-ar putea intampla ceva naspa... dar cred ca ai dreptate si nu ma mai complic... 10x
Tiberiu-Andrei
Pai se intampla....daca rezista unui amperaj mai mare decat cel conceput,s-ar putea sa se arda cablajul inaintea sigurantei.Asta,daca esti o fire norocoasa,poate inseamna foc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.