Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] alarma auto fara telecomenzi proprii
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
madkat
Cumpar o alarma "upgrade" - fara telecomenzi proprii - armarea/dezarmarea realizandu-se prin telecomanda masinii

prefer sh sau ceva nou la pret rezonabil nu vipere de 400 de lei sau maaturi de 250+...

ca functii - in afara de dezarmare/armare comandata de IC si o intrare de senzor, led de stare si poate autoarmare la punerea contactului - nu ma intereseaza nimic...

de exemplu Maat 861, eaglemaster 888 sau tesor ug100 - si mai sunt...

astept oferte
contact: madkatweb@yahoo.com sau 0723 365 781 sau mp aici
madkat
sus
madkat
sus
madkat
sus din nou
dupa ce firma pe al carei site facusem comanda pentru un Eaglemaster 888 s-a dovedit neserioasa...
madkat
sus
nea flo
vand alarma italiana marca gemini pe cheia masini 120 e cu montaj si garantie ,tel 0722244956 nea flo
madkat
ceva mai multe detalii:
sa imi dau seama ce stie - eventual chiar prospectul in pdf sau jpeg
fara montaj cat este? prefer sa montez singur
garantia cat si unde?
link al producatorului
multumesc
nea flo
www.gemeni.ro modelul este 7622si are inclus senzorul de volum, dar atentie se livreaza fara sirena fiind initial proiectata ptr.claxonul masini, dar are iesire de sirena suplimentara, si una ptr.sirena gemini la care apare si sunetul de armare, dezarmare,la celelalte sirene ne fiind , garantia 2 ani, pe sait gasesti si preturile
madkat
in principiu e ce caut
ai mesaj privat

edit:
se poate inchide cred - o sa iau modelul oferit de nea flo
madkat
Sunt nevoit sa "reactivez" anuntul
Din varii motive nu am luat alarma de la nea flo -
Si a redevenit necesar sa fac rost de o alarma de acest tip.

Deci "up"
madkat
sus
EUGEN2008
o alaram cobra iti e de folos? Cred ca in afara de ceva senzori volumetrici nu mai stie altceva , e cea de montaj Uzina pe logan .
madkat
noua sau second?
si la ce pret?
multumesc

edit: si ce model este exact.
espacern
Salut!Am o alarma care functioneaza fara telecomanda separat doar cu telecomanda originala de inchidere-deschidere a masinii!Atasez o poza ca sa vezi toate datele scrise pe ea!E completa cu toate cablurile,senzori de perimetru(prezenta),led-ul rosu de semnalizare!Numai bine!
madkat
Nu gasesc manualul pe net sa imi dau seama ce si cum
Insa din poza - pare a fi model cu "unitatea" comuna cu sirena - montata la motor, nu in habitaclu - corect?
in orice caz - e noua? si la ce pret te-ai gandit?
espacern
Alarma era montata pe o Laguna in interior mai precis in port-bagaj si senzori de perimetru erau situati pe sus deasupra capului pasagerilor.Este modelul comun cu sirena si de noua costa 290 euro!Eu vreau 200 de lei!Numai bine!
madkat
nu multumesc - e mult prea scumpa (nici noua nu face banii aia, sa fim sinceri)
in plus - imi trebuie un model de alarma cu sirena la motor si unitatea in interior - pentru asta este tras cablajul...

oricum multumesc de oferta
madkat
sus
madkat
sus
madkat
sus
madkat
sus
madkat
am rezolvat... cumva - am facut rost de un maat 861 nou - insa nu pot sa il montez - masina nu are iesiri de trigger pozitiv pentru armare... daca nu ii dau de cap raman cu eaglemaster-ul si pun maat-ul la vanzare...

edit: rezolvat - evident ca de la oricare actuator se pot lua plusuri de armare/dezarmare... deci topicul se poate inchide
multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.