Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: palier amortizor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
dadu221
am fost cu maisna s ao verific in vederea unei geometrii pt ca am incaltat-o de curand si in afara de bucsarie au spus ca trebuiesc schimbate paliere de la amortizoare fata. habar nu am ce sunt alea si va rog sa ma luminati si pe mine. Se cumpara impreuna cu amortizoarele noi sau separat ca sa stiu daca mai bine schimb amortizoarele cu totul.
Marco24
..cred ca te referi la bucsa palier amortizor(sunt in capatul amortizorului din cate stiu eu). Cred ca le gasesti si separat.
dadu221
care dintre cele doua capete? biggrin.gif si daca se cumpara impreuna cu amortizoarele. Exista si pe spate asa ceva sau numai la cele din fata ? Mersi
Marco24
...la capatul superior, unde vine prins telescopul de caroserie si se cumpara odata cu amortizoarele. Este o bucsa cu rulment...nu cred sa fie si la cele pe spate.
dadu221
meris mult marco. Am intrebat ca s astiu daca nu cumva mai bine schimb si amortizoarele decat sa investesc in bucsile alea si in manopera. Presupun ca mai este inca un ulment in afara de cel mai sus amintit , nu. Ma refer la cel care face probleme la bracatul rotilor (fie ingreuneaza fie sacadeaza) sau este vb de acelai rulment de la bucsa cu pricina?
dadu221
am vazut astazi ins farsit cum arata si :
1, nu cuprinde nic un rulment
2. nu se vand impreuna cu amortizoarele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.