Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: curgeri de lichid de racire...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ramses86
Buna! Imi cer scuze ca aici postez...pentru ca intrebarea este buna,dar nu are legatura cu dacia. Pe langa baba mea de dacie...mai am si o dubita fiat. Si mai nou ii curge lichidul de racire sub bord, tocmai la robinetul ce deschide si inchide apa calda ce inunda caloriferul de la incalzire. Ce e de facut? De schimbat acel robinet nu pot. Nu am gasit piesa de schimb ci doar un ansamblu de piese care costa, deci asta nu e varianta optima. Am vazut in comert un mic cilindru transparent cu ceva praf amestecat cu pilitura de aluminiu...pentru scurgerile din radiator...fimra parca era MASTER. Ati auzit de asa ceva? Foloseste la ceva? Cealte sfaturi aveti?
Mr_Devil83
sa-l inlocuiesti cu altceva sau sa strangi banii pt ansamblul ala de piese. Praful ala gri nu fa tampenia sa-l bagi in instalatia de racire.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.