Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: senzori alarma clima
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
sorin00
Salut am si eu nevoie de suportii de la senzorii de miscare de la alarma originala(cei de pe stalpi de la parbriz)de la super nova clima. Daca are cineva va rog sa ma contactati la tel.0724360255 Sorin
klaus
da nu poti sa-i faci din altceva?
sorin01
oricum nu conteaza pozitia lordetecteaza orice miscare din orice pozitie s-ar afla ei
Maskatu
@sorin00: îți sugerez să te duci la un centru de dezmembrări dacă nu ai succes pe forum... sau poate ai noroc aici să îți dea cineva suporții sau mă rog tot senzorul, cineva care are altă alarmă și a renunțat la cea actuală. Dar cum se face că ai decât senzorii și nu ai suporții??

@sorin01: Țin să te contrazic. Poziția este esențială, pentru că au un anumit unghi unde "bat". Spre exemplu dacă îi îndrepți în jos (spre bord) , nu o să prindă în veci o mișcare din mașină. Și dacă nu ai suporții cum prinzi senzorii ? Cu scoci?

Am observat că senzorii de mișcare de la alarme after market sunt montați în service în prinderea stâlpilor față, sunt mult mai mici și rotunzi și cu siguranță au unghiul de captare mai mare, și nu au nici un fel de suport dar sunt făcuți special să îi pui la îmbinări de plastice sau ceva asemănător. Senzorul alarmei din fabrică de la dsn este mai dificil de prins fără prinderi dar poate ca nu imposibil....
dr_mKe
Suportii pentru senzori se gasesc ca reper separat in reteaua Dacia. Mergi si iti comanda, sunt ieftini.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.