Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fara cabluri de curent!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Big Bastard
Salutare tuturor
Am o 1310 de "ocazie" si nu am niciun fel de cablu, sarma ..etc sub bord in afara de cele de la chilometraj , turometru si martorii din "ceasuri". Vreau sa imi pun niste proiectoare un casetofon , o figura ceva dar cum sa le leg si mai ales de unde ?? Daca printre voi sunt binevoitori care vor sa isi piarda 2 minute dandu-mi ceva sfaturi raman dator
Multzam
alex_paval
Salut ! Te ajut eu ,vad ca nimeni nu raspunde . Ceea ce iti trebuie sunt urmatoarele,papuci mama,cabluri sau fire de culori diferite pentru pentru a sti care este minusul si plusul,si te duci frumos la tabloul de sigurante,il desfaci,si daca vrei pentru casetofon,pui pe a 3-a siguranta de sus in jos(are in permanenta curent)(atentie,SA FIE DUPA SIGURANTA,nu inainte,adica in dreapta sigurantei) si minus gasesti in stanga tabloului de sigurante,un surubel care se leaga de caroserie( se poate lua si din alta parte daca ai vreo legatura cu , caroseria). Pentru proiectoare tot la fel de la tabloul de sigurante,doar ca trebuie sa treci printr-un releu ca sa nu topesti instalatia si te legi la siguranta a 4-a si sa iti bagi un buton separat,doar ca de releu sa nu uiti.....bafta
PH-06-BOA
Daca n-ai unde pune buton, e bine sa comanzi releul si din pozitie.
Respecta culorile la fire - fir rosu pentru plus si negru pentru minus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.