Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese vitan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
drosophilla
Salut!

Dsn-ica mea necesita niste reparatii asa ca am fost in vitan
In primul rand a trebuit sa imi cumpar prea bine cunoscutul motoras pas cu pas, iar cand am ajuns acasa am descoperit ca partea care culiseaza era mai scurta...In consecinta motorul merge....pe la vreo 5 mii de ture da cre ca mai putea.Maine o sa incerc sa il schimb dar ma indoiesc,asa ca astept de la voi o sugestie ceva mai ales ca banisorii mei s-au dus cam toti pe bujii, fise, capace roti..samd

pt cei ce doresc sa stie preturi avand in vedere si topicurile de pe aici...

Fustite+Praguri 100 Ron / sau 25 setul
NU motoras pas cu pas 50 Ron
proiectoare 80 Ron bucata
consola de mijloc 80 ron
Plasticul de la maneta de viteze 40 Ron
plasticul din spatele volanului 40 Ron
Bujii dacia nush ce firma 70 Ron buc

cam atat am retinut smile.gif
vyalli
QUOTE(drosophilla @ 15 May 2009, 14:19)

NU motoras pas cu pas 50 Ron

*



Dc nu un motoras de 50 de ron sau poate ai monetar sa iei unu de 3-4 mil???
drosophilla
In spirit de gluma am zis NU pentru ca nu mi s-a potrivit...Normal ca mi-a convenit si mie cand am constatat ca este 50 ron...
vyalli
QUOTE(drosophilla @ 15 May 2009, 14:39)
In spirit de gluma am zis NU pentru ca nu mi s-a potrivit...Normal ca mi-a convenit si mie cand am constatat ca este 50 ron...
*



Daca nu ti s-a potrivit fuguta cu el inapoi in targ si schimba-l.Eu am schimbat 2 asa pana am dat de unu care sa mearga, dar intre timp si-a revenit vechiul motoras si pe acela din vitan l-am tinut de rezerva..

E un topic pe aici cum se demonteaza curata corpul clapeta cu motoras cum se monteaza se trage de el si tot asa.
Maskatu
Dar ce bujii sunt acelea la 70 de roni bucata?? Nici bosch nu sunt 70 de roni. Iti dadea de mercedes? blink.gif Eu am luat bujiile ei originale si parca au fost 25 sau 30 de roni TOATE 4...
freikorps
Stii daca se potrivesc si la motoarele de 1,2?
puiu82
@Freikorps,poftim:
http://www.reno.ro/Bujii-Pentru-Symbol-1-4-8v-t41077.html
Spor la lectura!
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.