Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: LOGO Metal pe Volan LOGAN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
throwerb
Ce ziceti de ideea de a avea logo metalic DACIA pe volanul loganului la fel ca la restul masinilor nu ca la Dacia sant in plastic?!

Atasez poze sa va arat ce am facut!
doctorasul
Mare grija la impact sa nu-ti sara vre-o litera in nas! biggrin.gif
throwerb
Da cum sa nu!

Imi desenezi si o schita? Cu tot cu volan crapat, airbag, etc!
kostyq
are dreptate doctorasul pe acolo iese airbagul. mai bine pui o potcoava ca sa fii sigur happy.gif
throwerb
airbagul iese de sub sigla

15 May 2009, 17:21:
ca aici:
iar ca idee: literele alea sunt f usoare, plastic cu foitza metalica deasupra
la impact nu de litere sa iti faci griji, da?
vis-a-vis
Eu zic ca e mai de succes cu foita de aur... sau daca ai alergie la galben, de platina...
bobo77
Arata chiar decent volanul la logan ph1, simplu si fara brizbrizuri.Chair nu se potriveste asa cum l-ai facut, asta-i parerea mea.Sa nu mai zic de ph2 ca nu-mi place de nici o culoare cercul ala argintiu din mijlocul volanului...
throwerb
brizbrizuri?! sincer nu inteleg ce spui

in volanul original sunt niste santuri cu scrisul DACIA

daca te gandesti nitel, aproape toate masinile au logo metalic pe volan

nu stau sa le insir aici ca le-as pune mai pe toate
tot ce am vrut sa zic este ca Dacia a ramas in urma din acest punct de vedere
iar daca vreun angajat DACIA vede acest forum poate le trece prin cap sa faca volanul ala ca la toate marcile adica cu logo palpabil din metal nichelat sau mat sau etc oricum nu un sant ieftin in plastic




dar gusturile nu se discuta desi pe saitu asta am vazut o gramada de cenzuraturi (nu le comentez ca altii)

dar s-a parea ca de fapt astia de la DACIA sunt cei mai destepti in a face un volan

hai succes si nu mai fiti caterincari ca nu e cazul sincer!

PS daca iti place volanul de la ph1 sau ph2 bravo tie, eu nu comentez, este de ajusn ca iti place tie
sinaxis
Throwerb, vreau si eu, daca se poate!
Decat sa schimb volanul mai bine ascund niste zgarieturi cu logoul asta. Din poza nu arata rau...
Steel Tormentor
nu arata rau. felicitari pentru realizare, pare foarte curat lucrata.
vet
Mda....destul de curat lucrat in Paint Shop Pro.... . Oricum arata a kitsch.
Parerea mea, nu dati cu paru'.
Steel Tormentor
acum dau cu presupusul: ai taiat literele dintr-un material gen gdbk pe un router si le-ai lipit in adanciturile de pe volan?
jaf
arata mai bine.. parerea mea.. singura problema ii ca aici pe forum sunt cateva personaje care in fiecare zi isi mai pierd cate o bucatica de bun simt..
throwerb
Nu sunt facute in PaintShop Pro prietene
Si nici in Adobe Photoshop

este o matrita facuta in Corel si taiata cu laserul intr-o bucata de plastic cu foita metalica pe deasupra

Pentru cine nu crede ca e reala pot sa ii arat
Na!

Unii sunt mai necredinciosi

VET:
Daca arata a kitsch poate nu te--ai uitat la poza cu volanele de la mai multe masini (alte marci)

PS1 calitatea materialului si a taieturii sunt f bune!!!

PS2 si inca ceva pentru cei care fac caterinca! fa in alta parte te rog! ca nu vreau sa incep iar sa vb urat si sa imi iau ban! fi-ti va rog mai civilizati

PS3 nu. logo acela nu creste cuplul motor, cel mult poate sa il scada

Iar ca sa incheiem odata pentru totdeauna cu cuvantul
FAKE, PHOTOSHOP si alte prostii

o sa filmez volanu..

PS. Apoi sper sa nu ma acuzi ca l-am modificat „genetic” cu AVID-ul

Kitsch ar fi fost daca:

1 ar fi un material naspa
2 ar fi taiat naspa
3 ar iesi din forma DACIA (santul in plastic)


Va rog inca odata faceti si voi o comparatie intre volanul DACIA si volane de la alte masini si asta facand abstractie de ce am facut eu!

Multumesc pentru intelegere, mai ales din partea unora care au tractor si vor sa se duca nu stiu unde cu el!
sinaxis
Thowerb nu ai raspuns, poti sa mai faci, poti multiplica realizarea asta a ta? Putem achizitiona si daca da, ne spui un pret? Sau ai vrut doar sa ne arati ce ai reusit sa faci?
throwerb
SINAXIS: nu vreau sa scot bani din asta. Tot ce pot sa fac pentru tine este sa iti dau matritza in COREL si sa iti faci singur iti spun eu unde. PM me

Sunt nou pe forum si mi-am zis ca lumea e serioasa pe aici. M-am inselat.
FRATELLO
...CB-ul, LED-urile din bord si consola schimbate, neonele, xenoanele, manerele /aeratoarele vopsite, termometrele, plafonierele cu LED, fetele de usi schimbate, chiar si soft-tunningul, etc., etc., te ajuta muuuult de tot in caz de impact ..... ?!
@ throwerb : realizarea este chiar OK, se vede ca ai pus inima in ce ai facut. Felicitari !
paul_damian
Recunosc, imi place. Cat despre efectul la declansarea airbagului... mai degraba as fi curios de impactul acelui "cerc" de la Logan Phase 2 sau Sandero.
throwerb
paul_damian: thks

si inca o poza cu blitz pentru cei obsedati cu fake-ul!
sinaxis
Frate throwerb, eu te cred ca nu vrei sa faci o afacere din asta dar help me pls. Daca tot ai matrita si sti unde sa o dai nu ma ajuti? Iti voi fi recunoscator.... achit tot, plus comisionul ce ti se cuvine. Ce spui?
adrian.paul
Interesanta chestie. Arata decent.
throwerb
SINAXIS: da-mi o adresa de e-mail, sau in id de mess
esti din Buc?
marksman
Repede ati sarit pe el. Si de ce ma rog e kitsch? Da' vopsirea aeratoarelor cu argintiu nu e kitsch? Da' clantele alea argintii de Prestige nu e kitsch? Hai sa fim seriosi.
Nu cred ca e vreo problema la impact daca literele alea sunt lipite bine acolo; si nu afecteaza deschiderea airbagului. Daca se monteaza si clantele interioare de Clio Sport (cele cu clapeta metalizata) o sa se integreze foarte bine, fara a avea pretentie de masina sport (cum abereaza unii pe aici ca sa mai faca vreo cateva posturi).
throwerb
Illusi0n: merci

Si cat am incercat sa ii fac sa se uite si la volanele de la alte masini si degeaba. (poza atasata din prima pagina)
Eu chiar cred ca in urmatoarea versiune de Logan sau mai stiu eu ce Dacie acel volan trebuie facut asa cum are si Opel, Ford, Hyundai, KIA etc pentru ca asa da mai bine, ca doar nu sunt designerii de la Dacia cei mai meseriasi dintre toti, ca nu crede nimeni!
alexxutzu
ai facut o treaba foarte buna si chiar da bine in interior. felicitari si fiecare ramane cu parerea lui...
danic
NU e rau sa ai o anumita parere....dar aceasta sa fie spusa cu decenta. Mie unu imi place arata chiar bine...restul sa ramana cu masinile lor "..de la mama ei.."
numai bine.
adi_m
throwerb, ajuta-ma si pe mine te rog! worship.gif ti-am trimis pm. id-ul meu e : biscuftp . de asemenea si eu platesc tot. merci!
Virusake
Nu arata rau dar eu nu vad de ce te aprinzi atat de tare cand altii isi spun parerea. Doar tu ai cerut asta in primul post, remember? Si in caz ca nu, uite aici:

QUOTE(throwerb @ 15 May 2009, 16:48)
Ce ziceti de ideea de a avea logo metalic DACIA pe volanul loganului la fel ca la restul masinilor nu ca la Dacia sant in plastic?!

Atasez poze sa va arat ce am facut!
*


throwerb
am cerut parerea, da!

dar nu am cerut sa se faca caterinca

ii citez pe unii care nu aveau ce face pe acasa decat sa posteze aberatii!

1 ce cacanarie (cred ca putea fi scris altfel)
2 iti sar literele in cap si iti zboara creierii
si etc poti sa citesti si tu

cred ca un: Nu-mi place, nu da bine era suficient

daca e sa facem caterinca si sa radem unu de altu atunci asta nu mai e forum, este un loc in care radem unii de altii

PS am vazut si eu pe unul care si-a lipit o marmura pe panoul ala gri din fata dar nu am zis ca e horror, am zis ca eu prefer altceva!

succes
vadim_braia
Arata foarte bine !!! Felicitari .

Ai putea face mai multe seturi ?
ToPser
Arata ft frumos...chiar imi place.
Daca poti face mai multe litere as vrea si eu . ms
throwerb
Facem!

mai pun nijte poze macro!
noo_yd
si mie imi plac foarte mult literele astea ....vreau si eu , please ....platesc , dar nu stiu cum facem cu transportul , ai timp sa pui la posta si pentru mine litere din astea ?
argon
http://www.daciaclub.ro/-VAND-Sigla-metali...an-t148967.html

una din pozele de acolo e exact o poza de aici, de ce-ti trebuia clona?
demonhunter
am avut o colaborare cu Throwerb, din moment ce el a spus ca nu se ocupa cu comercializarea lor, m-am oferit eu, din moment ce lucrez la un atelier de taiere laser
throwerb
demonhunter: daca vrei sa mai REpostezi vreo poza de-a mea intreaba-ma si pe mine.
nu de alta dar dupa ce ca ti-am dat matrita for free acu imi iei si pozele?!
biggrin.gif
trebuie sa imi pun un watermark cu THROWERB biggrin.gif
caci throwerb a facut logo metal pe volan si aici si pe loganclub

succes
demonhunter
scuze, am vrut sa inlocuisc poza ta, dar nu mai pot da edit sad.gif
throwerb
ok. no problem. acu las-o asa!
sinaxis
Mi-a sosit pachetul. Am fost impresionat placut de calitatea lucrarii: literele se potrivesc perfect, folia de protectie de pe fata, banda dublu adeziva de calitate.
Le-am pus si vin perfect. Sigur la mine problema s-a rezolvat doar partial, dar pentru cineva care le va monta pe un volan stock va fi super ok.
Recomand!
throwerb
Sinaxis: Baga o poza sa vedem.

Daca se poate o poza de calitate!

28 May 2009, 23:20:
Adiya: nu pot sa iti dau reply la PM pentru ca imi da eroare:

You don't have enough posts to access the PM system. Please contact an administrator for more details.

ce porcarie: adica eu tre sa posetz aci zilnic asa ca sa pot sa dau un PM?!

PS: Adiya; l-am desemnat pe Demonhunter sa vanda il gasesti pe: loganclub la acelashi thread facut de mine!

bafta
alexis
@demonhunter & thorweb: domnilor felicitari! coolspeak.gif

Le-am montat azi si arata super.
jelly
Au sosit azi si la mine literele,arata foarte bine.Sunt multumit!
throwerb
Good Luck
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.