Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ulei de jur imprejur in zona garniturii de chiuloas
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
micri
de cava timp la zona de contact dintre chiuloasa si blocul motor, acolo unde este garnitura de chiuloasa, este uda de ulei . de unde poatefi acela? motorul nu fierbe nici in conditii da sarcina. sa fie de la garnitura de la capacul de la culbutori?
ydaniel
pai sigur nu pierde din cauza garniturii de chiulasa>?
micri
nu stiu daca pierde sau nu dincauza garniturii de la chiuloasa.
nu ar trebuii sa fiarba motorul?
ydaniel
nu.spala motoru si vezi pe unde pierde:)
SB04AKI
QUOTE(micri @ 20 May 2009, 11:29)
nu stiu daca pierde sau nu dincauza garniturii de la chiuloasa.
nu ar trebuii sa fiarba motorul?
*



uitate si la nivelu de ulei, nu tre sa fiarba motorul. el fierbe doar daca nu mai ai apa in el, uitate daca iti face bulbuci in borcanul de la apa daca da e clar ca e garnitura de chiuloasa, sau mai poate sa fie de la buji daca ai facute flanse sau cum dracu se numesc la chiuloasa unde intra bujiile, la mine cum a inceput sa se ude cata am schimbat garnitura de chiuloasa si garnitura de la capac culbutori dar daca zici ca e jur in prejur e clar ca o sa fie pe la garnitura de chiuloasa schimbo si vezi rezultatul nu te costa o avere e vreo 12 lei.
kindeeru56
eu am patil la fel si era de la garnitura de la delcou cea de clingherit, de verificat
Minel
QUOTE(SB04AKI @ 20 May 2009, 12:43)
....poate sa fie de la buji daca ai facute flanse sau cum dracu se numesc la chiuloasa unde intra bujiile.....
*



Reductii . ( flansa ii cu totul altceva .... happy.gif )
micri
eu la delco nu am garnitura
kindeeru56
ai gasit pe unde pierde
micri
nu pentru ca nu am avut timp sa stau de ea
am avut teren ieri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.