Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] axa cu came Renault 12 TS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
aysmen89
Vand axa cu came Renualt 12 TS ,impecabila ,rulata foarte putin.A mai fost pusa la bursa dar nu stiu din ce motiv a fost sters thread-ul.

Pret 230 RON
aysmen89
SUS
talibanu83
cat deschide supapa?
aysmen89
ridicarea la supape e 7.43 ....din cate stiu ai avut si u una identica probabil sa sti mai bine.Esti interesat de ea sau era o intrebare capcana?
talibanu83
intrebare capcana dar si posibil cumparator, fa o verificare , mi se pare foarte exagerat ce ai spus tu acolo, nu prea imi vine sa cred ca puneau astfel de axe "competitive" pe masini de serie
aysmen89
Pai e axa de serie ,nu prea ma pricep si nici nu am cu ce sa masor.Eu doar am citat din ce au spus alti mai destepti ca mine,din cate am aflat eu ridicarea e mai mare decat la axa standard de dacie.(intrebare intrebatoare,stie cineva cat ridica axa standard de pe Dacie)
Evacuarea difera ,axa asta de 12 TS are 265/270 .Nu am momentan o axa de dacie ca sa le compar.
Pana una alta uite un scan luat tot de aici de pe forum pt a vedea cat scrie in carte ca ridica axa asta .
Cine cunoaste cu adevarat e rugat sa posteze.
talibanu83
axa de dacie ridica 5mm , pui mana pe un subler masori burta si apoi cocoasa acolo unde vine cama, faci diferenta dintre cocoasa si burta biggrin.gif si vezi care e deschiderea sa fii atent la zecimale sper ca ai inteles ideea...alte denumiri nu imi venira in cap

deunde stii ca ce scrie in carte se refera la ts si nu la alta natzie de reno?
aysmen89
Asa am gasit pe forum,era o discutie ...de acolo am print-ul ala....Up inca valabil
talibanu83
masoara si mie deschiderea la supape
aysmen89
AAA m-ai capiat smile.gif))) vi cand ai timp si o masori tu,stau in bascov...nu e asa departe smile.gif)))sau ma testezi sa vad daca am inteles bine cum se masoara .
liviu05
ai un subler?
Vin eu sa o masor, sunt din brasov-Berzei la pompieri!
aysmen89
Are idee cineva cat deschide axa asta de 12 TS,eu nu am subler sa o masor.
payty
7.726 admisie si 7.764 pe evacuare (la supape).

aysmen89
Inca valabil...
aysmen89
Sus!!
aysmen89
SUS
aysmen89
Inca valabil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.