Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stergatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
virusssp
De ceva timp observ ca se misca foarte incet stergatoarele de parbriz... Ma gandesc ca ar putea fi de la baterie, dar bateria invarte bine, chiar daca e destul de veche. Am observat ca la turatie mare, in mers, se misca mai bine..Ar putea fi si de la motoarele stergatoarelor?
Ceva sugestii?
C a t a l i n
Unge mecanismul.
quincy
Este gripat un ax de stergator, cuzinet parca se cheama.
virusssp
Am dat cu ulei mecanismul si a mers vreo saptamana bine... aseara insa, ploaie, noapte, stergatorul de la sofer nu se mai roteste...
M-am uitat sub bord si se pare ca s-a rupt axul/nitul dintre tija si stergator... Ce se poate face? Sudura? Inlocuire? Se poate nitui din nou?
parpanel
Se gaseste de cumparat ax separat dar se poate suda de un meserias.
quincy
La dezmenbrari, cu axul rupt in batista neaparat, 5lei, "as good as new"...eu nou nu am gasitde cumparat .
parpanel
Am luat ax acum cativa ani de la un magazin de piese auto din Galati.
Avea pana si piulita de la brat si protectia aia de plastic. E diferenta intre ax stanga-dreapta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.