Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme serioase frana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Gabi_loko88
Salut lucrez pe un papuc diesel 2004 care mi-a dat batai de cap cu franele.mentionez k am schimbat pompa frana(nu mai tin minte fabricantul), sabotii,angrenajele,discuri + placute noi,curatite pistoanele de la etrieri si furtunul de la supapa aceea de la servo deoarece se crapase.Inainte de a se crapa acel furtun pedala erea eleastica si moale dar daca o o apasam treptat auzeam cum incepeau sa scartaie plachetii, daca apasam tare se auzea cum roata din stanga spate incepe sa scrtaie si sa lase urme extrem de vizibile pe asfalt, acum pedala este foarte tare dar cum o atingi imediat prinde stanga spate si incepi sa faci "drifturi" cu ea.Ajutati-ma va rog k m-a disperat
za_kristake
incearca sa reglezi din excentrice,
Gabi_loko88
QUOTE(za_kristake @ 23 May 2009, 16:39)
incearca sa reglezi din excentrice,
*


A mai umblat cineva la acele excentrice dar eu nu inteleg de ce nu tine fata.Am franat pe nisip si la viteza mica imi tin toate cu exceptia rotii dreapta fata, iar cand incerc sa franez mergand cu marsalierul imi franeaza dreapta fata dar nu imi mai franeaza cea din dreapta spate mad.gif mad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.