Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: asigurare RCA foarte mare: 1089 RON - e normal?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Vlad Georgescu
Am si eu un Logan dci 85 CP in leasing de la RCI Leasing. Leasing-ul este pe firma.

Recent mi-a venit de la "RCI Broker de Asigurare SRL" factura sa platesc RCA-ul, care este de... 1089 RON!

E normal asa ceva? Pot sa-mi fac RCA la alta firma, avind in vedere ca masina este in leasing?
gamezcdr
E dublu fata de ce preturi se practica acuma pe piata.
semit
Vlad Georgescu, este normal acel pret pentru un RCA la o masina in leasing, este un pret pentru persoana juridica si ei(societatea de leasing) de obicei aleg cam ce este mai scump pentru ca nu platesc ei smile.gif asa ca resemneaza-te si plateste..
gamezcdr
Si care e firma aia cu RCA-ul asta ?
pit-bull
Cred ca la Allianz Tiriac. Eu la motor de 1.2 pentru 1 an platesc 440 ron tot prin rci.
Smiley
nu stiu sa-ti dau acum link catre lege/reglementare, dar stiam ca RCA-ul pe persoana juridica e cu 90% mai mare decat pe persoana fizica.
aditã
anul trecut am dat 650 de lei la omniasig prin rci!e clar ca anul asta imi vine si mie 1000! 022.gif
caktuss
stai sa-mi aduc aminte cat am dat eu pe rca anu asta. 165 ron radmasa.gif
Batrânul
Pentru ca ai facut asigurarea ca persoana fizica.
Asa si eu am platit doar 174 lei.
george_scala_2004
...si eu unsure.gif ...la asiban blush.gif ...136 lei/6 luni... wacko.gif
Madriann
QUOTE(Vlad Georgescu @ 24 May 2009, 12:18)
Recent mi-a venit de la "RCI Broker de Asigurare SRL" factura sa platesc RCA-ul, care este de... 1089 RON!
E normal asa ceva?

Cam da ... desi, 1000 RON a fost si la 407-ele din semnatura...RCA-ul nu se calculeaza in functie de capacitatea cilindrica si valoare?
QUOTE(Vlad Georgescu @ 24 May 2009, 12:18)
Pot sa-mi fac RCA la alta firma, avind in vedere ca masina este in leasing?
*


99.9% nu...esti la mana firmei de leasing si a broker-ului cu care lucreaza.
bob737
preturile la rca pt logan luat pe firma sunt de la 648ron (ardaf) pana la 1082 (omniasig).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.