Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GYMKHANA TWO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
MihaiD

slider2
acum am vazut si eu filmuletul pe un site auto, si vroiam sa-l pun aici, dar vad ca mi-ai luat-o inainte. oricum e prea misto ce stie sa faca tipul ala cu masina. mie mi-a placut mai mult primul clip. si datorita faptului ca a rulat mai mult cu masina, si pentru ca imi place mai mult vechea versiune de impreza...
cosmin_2300
In al 2-lea clip se vede cum se TUNEAZA o masina ... nu ca la noi ca pun turbo pe motorul original de Dacia ( no offence guy's ) laugh.gif
vladrehau
ia desfacut motorul in bucati sa se asigure ca nu au furat japonezii nimic si apoi la facut la loc...mare tuning... sleep.gif
DrK
38.gif asta da sofer. nu ala care alearga 2 motoare pe autostrada...
naighba
"pentru bajetii care invart volanu` de reno` pe dacie nova" biggrin.gif .... no offence
Cristi T
Primul mi-a placut mai mult,al 2-lea e mult mai comercial,prea mult spectacol,prea la limita sunt toate,si explozia aia de la final tipic americaneasca,cu aia au vrut sa rupa gura targului biggrin.gif
cmandrei
Iulikk
Pfff... asta nu are toate žiglele pe casa....
bucatzel
QUOTE(Cristi T @ 10 Jun 2009, 20:00)
Primul mi-a placut mai mult,al 2-lea e mult mai comercial,prea mult spectacol,prea la limita sunt toate,si explozia aia de la final tipic americaneasca,cu aia au vrut sa rupa gura targului biggrin.gif
*



Pai... ie american omu... ar fi culmea sa n-aiba gusturi specifice.
Hack
Nebunie wacko.gif ...
SorinCT
Arta!
Brabus
QUOTE(SorinCT @ 16 Sep 2010, 13:24)
Arta!
*



e bun , dar arta e mult spus.

arta e filmul, gata montat. repet tipul e un geniu, dar ma gindesc cite ore? zile? i-au trebuit sa faca toate cascadoriile?
SorinCT
Iti dai seama ca a muncit de a rupt si a trecut prin multe camioane de anvelope ca sa ajunga unde e acum. Uita-te la ce face in raliuri si ce stunturi reuseste sa finalizeze cu brio. Omul asta are un control exceptional a masinii si e capabil sa mearga cu 100 la ora printre copaci derapand lateral smile.gif
Cauta niste clipuri cu Ken Block din raliuri sa vezi ca e foarte bun omul dar asta pentru ca a muncit, nimeni nu s-a nascut expert. Iar ca montaj, Gymkhana 1 a fost mai bun cu foarte mult slow-mo si cu repertoriu de minune.
Obama can't gymkhana!
Brabus
QUOTE(SorinCT @ 17 Sep 2010, 08:12)
Iti dai seama ca a muncit de a rupt si a trecut prin multe camioane de anvelope ca sa ajunga unde e acum. Uita-te la ce face in raliuri si ce stunturi reuseste sa finalizeze cu brio. Omul asta are un control exceptional a masinii si e capabil sa mearga cu 100 la ora printre copaci derapand lateral smile.gif
Cauta niste clipuri cu Ken Block din raliuri sa vezi ca e foarte bun omul dar asta pentru ca a muncit, nimeni nu s-a nascut expert. Iar ca montaj, Gymkhana 1 a fost mai bun cu foarte mult slow-mo si cu repertoriu de minune.
Obama can't gymkhana!
*




am dat biggrin.gif


deci cum ziceam, omu e bun, insa e un showman iar alea sint filme, montate.
nu am zis ca e pe linga, din contra, dar fata de cei din wrc joaca in alta liga ... asa cum omu, cu bun simt, a recunoscut singur.
oricum, respect maxim pentru el, m-as kk pe mine doar sa accelereze in linie dreapta, sa traga si de frina de mina as face infarct instant tongue.gif
Tince1290
da'...e bun...dar clar e montat totul...se poate observa in primul clip din topic cate urme de cauciuc sunt pe unde merge el...s-au filmat multe duble si s-au montat partile care au fost cele mai apropiate de perfectiune...a se observa acolo unde trage ala in parbriz..ca in scena imediat urmatoare parbrizul e perfect curat...apo iimediat e iar murdar si cand trece pe sub camion e curat iar....e bun...dar nu e super-om
adrian mgn
&feature=player_embedded#!
Tince1290
LolLolLo.gif
elro
Ce inseamna sa ai sponsor/sponsori,te doare undeva de masina si de anvelope sleep.gif
SorinCT
Nimeni nu a spus ca asa ceva se poate face freestyle din prima fara sa belesti masina de cateva ori. Va dati seama ca a tot muncit ca sa ii iasa toate schemele ca la carte
driverx
Imagine, figuri, rahaturi sa baleasca habarnistii in fata monitorului.

Show-urile lui sunt arta in montajul filmelor. Ken deja are N faze de genul asta. Primele aparute au fost super spectaculoase. Dar incepeam sa ma intreb cum rezista un set de cauciucuri la asa ceva, aflu ca e facut in nu stiu cate faze, mai tarziu apare pe youtube ca tot clipul a fost facut in multe faze, mai tarziu apare clip cu toate esecurile din timpul filmarilor, etc.

Uitati-va cam unde e in WRC 2010. Cam pe nicaieri. Ken Block este un mare showman, nu un mare pilot....
FLP
QUOTE(rcosmin @ 18 Sep 2010, 17:02)
Ce inseamna sa ai sponsor/sponsori,te doare undeva de masina si de anvelope sleep.gif
*



Auzisem de la cineva ca marca aia, DC SHoes, la care tot face reclama e chiar a lui.

Oricum f tare : Avea un coleg de birou status : "Obama can't Gymkhana". Mi-a luat ceva pana sa inteleg ce inseamna smile.gif).


A zis cineva ca el e pilot? E doar un artist...
Hack
El este unul din cofondatorii firmei respective. Astia de la ProMotor l-au numit pe tip cel mai tare drifter din lume rolleyes.gif .
SorinCT
Probabil e unul dintre cei mai buni dar nu e drifter adevarat. Oricum show-ul asta al lui deriva din ce a invatat pe la raliuri si ce antrenamente a facut "prin cartier".
Muttley
Zilele trecute ma minunam de cat de credibila si convingatoare e o reclama la ulei de motor.
Acu' "cel mai tare drifter din lume", un pilot mediocru de raliuri cu o fabrica de mergatori colorate. Mai si primesc mailuri cu linkul de pe iutub, cu titlul "arta" mellow.gif

Apropo, gogosarii astia din poza nu-s pentru pilotaj, mai bine descult decat cu ei, da' na... tre' vanduti rolleyes.gif
Brabus
omu' invata si se pregateste de rally.
ca eu unul nu o sa ajung veci nici la degetul lui mic e una dar sa fie numit cel mai mare drifter e bull-shit...
&feature=player_embedded
ionelpopa83
- scuze daca a mai fost, vroiam doar sa stiu cum se numesc "rotile" alea ?
andreig1982
gasesti detalii despre genul ala de senile aici
Tince1290
http://www.vplay.ro/watch/29mbbtm2/?ref=fb
Highwayman
&feature=player_embedded

6 Apr 2011, 15:57:
Feature Flick: Gymkhana Drifting in a 10,000-Pound Semi Truck

Semi trucks are one of the backbones of our economy, hauling goods thousands of miles from warehouses to your local supermarket or department store. They can also be the bane of a driver’s existence, blocking highway lanes as they drive below the speed limit. This video, however, shows another side to the trucks: they can be toys for tire-smoking drift exploits.
The video shows Mike Ryan, stunt driver and 12-time champion of the Pikes Peak Hill Climb, hustling a race-prepared class 8 semi truck around an abandoned marine base in California. He has no problem getting the modified, Gulf-liveried Freightliner sideways throughout El Toro Marine Base, offering up gratuitous slip angles and clouds of sublimated rubber for your viewing pleasure.

If the location sounds and looks familiar, it’s because it’s the same military complex where Ken Block filmed his first viral-hit Gymkhana video. On his Facebook page, Ryan says he’s working on improving his skills so he can go head-to-head with Block. A sport compact and a semi truck in a drifting contest? Now that’s something we’ve gotta see.

Sursa: www.automobilemag.com
Tince1290


&feature=related
Tince1290
&feature=player_embedded#!


partea 4..un scenariu ceva mai elaborat....multe camere mobile...si niste efecte speciale...
Solon
Moama ce comercial mai e! Nu ca nu ar fi misto ce face, dar in WRC te spargeai de ras! Pocnea masinile intr-o veselie si avea si timp slabuti! A ramas la ce se pricepe mai bine!
jay333
Adevarul e ca omul se pricepe la acrobatii dupa cum se poate vedea si in compilatia de mai jos.

Mie mi-a placut in TG:
vis-a-vis
IRONICK
Pana si pe o maimuta daca o pui sa faca asta de 50 de ori reuseste pana la urma.
mac1
Si restul de maimute se uita la videoclipul montat si se mira ca proastele de "smecheria" acelei maimute.
mac1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.