Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Far Logan - nou model
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Steve From Oradea
user posted imageCe parere aveti?
tdan08
pune si tu o poza. eu nu stiu noul model.
sorin1983
Oau... au ajuns si la voi... a durat ceva.
bobo77
Ce sa zic sunt o grozavie mai ales cu xenoane...si scorul care este?
danic
radmasa.gif radmasa.gif
Cam tarziu au ajuns in Oradea, farurile astea.....desi cei care le comercializeaza au in Cluj reprezentanta. Care este destul de aproape de Oradea.
Parerea mea despre faruri.....sa le pastrezi pe cele stoc....eu asa am facut. biggrin.gif
Steve From Oradea
M-am referit ca sunt ultimele faruri care au aparut,deci sunt cele mai "noi".Deci spuneti ca nu merita nici cu xenon? Scorul e 400 RON pe la noi.
GOLAN 91
De vanzut am inteles ca e ceva mai bine decat vechile faruri "tuning" dar stau prost la capitolu asezare,nu sunt la linie cu aripa etc.
Steve From Oradea
Cineva are montat faruri din astea?Cateva poze ar fi de folos.
danic
Dupa cum spuneam mai sus....ca bine am facut ca le-am pastrat pe cele stock...de asezat se aseaza bine, de luminat lumineaza ok in functie de pretentiile fiecaruia. Ledurile mi s-au ars dupa 2 luni la mine si la un prieten de-al meu dupa 3 luni, si am mai vazut la o masina ledurile arse....sunt de toata jena. Geamul mi s-a matuit dupa prima saptamana....+ ca nu au reglare din interior. Mai multe minusuri decat plusuri....
In schimb am reusit sa declipsez geamul si sa ajung la leduri pe care le-am schimbat cu becuri ( soclul unde era asezat ledurile, sunt ca cele de la pomul de craciun ) am sters geamul le-am siliconat cum trebuie si acum o sa vad daca mai am chef sa mi le pun inapoi.....sau poate le vrei tu... smile.gif ti le dau la un pret bun.... dry.gif
bobo77
Sa intelegem ca lasa de dorit din punct de vedere al calitatii din ce spui tu in postul de mai sus.... sincer nici eu nu credeam alteceva.
Steve From Oradea
Danic, cat vrei pe farurile tale?
danic
Ai PM....

6 Jun 2009, 23:31:
QUOTE(bobo77 @ 6 Jun 2009, 20:26)
Sa intelegem ca lasa de dorit din punct de vedere al calitatii din ce spui tu in postul de mai sus.... sincer nici eu nu credeam alteceva.
*




Pe mine unu m-au dezamagit...dar dupa ce le-am mai bibilit un pic poate o sa mi le montez iar....
GabrielD
Stiti cumva daca firma care a produs acele faruri poate face si faruri pentru Logan care sa bata spre stanga (RHD)?
walyd
buna seara
am montat si eu pe loganul meu o pereche de faruri arata frumos si pretul ok la prima vedere,dar dupa montaj am constatat si eu unele neajunsuri,dupa ce am montat instalatie xenon numai pe faza scurta am constatat ca reglajul este vai mama lui am sa incerc sa le refac cu becuri normale si dupa aceea repun xenoanele,nu sunt leduri pe engelsyeys sunt becuri mini(gen iluminare casetofon)daca se ard le run ladu-ri albe superbryte mai nasol dac se va matui geamul
Si am si eu o curiozitate pentru ce au montat acele furtunase in spatele farurilor (eu banuiesc pt o circulatie de aer )daca stie cineva sa-mi spuna si mie si al doilea intrebare aceste faruri sau mai bine fabricantul nu da garantie? eu unul nu am primit dar am luat factura pe ele si daca nu pot sa fac reglajul sau dac patesc cea ce au postat useri le duc la magazin si ......
astept unele pareri despre aceste faruri radmasa.gif
djasu82
Mai bine lasai farul original ai fi dat jos mecanismul jos H4 si faceai rost de engelsyesys cu lupa ...care se monteaza direct in farul original si montai bixenon !
speed_fane
confirm, cele spuse de djasu82
parpanel
Au timbru RAR?
AR-18-MOS
Atata sunt de bune, incat lupa este prinsa cu ghips, care daca dai mai tare-n groapa risiti sa se dezlipeasca. Testat!
parpanel
Sunt el proaste dar macar arata loganul bengos cu ele biggrin.gif.
IRONICK
Cum arata mai? radmasa.gif
djasu82
Sunt la fel ca cele realizate din fabrica .
parpanel
Numai ca se numesc "faruri tuning".
sonykel
QUOTE(IRONICK @ 18 Jun 2009, 09:21)
Cum arata mai?  radmasa.gif
*


bengos , mai...
shukar colecshion cool.gif
popa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.