Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
bundaionut
sal,
nu stiu daca am postat bine aici dar cum se zice nu strica o vorba, un prieten are un peugeot 307 si ar vrea sa scoata cd-payerul origina (un clarion) pentru a-i pune firul de la antena acolo in spate, ideia este ca nu stie cum de aceea ma rugat sa il ajut, daca aveti cunostinta de modul cum se da jos cd-playerul astept solutii. multumesc
gotty
cel mai bine ar fi sa pui niste poze cu el...in principiu sunt niste chei speciale care se baga pe lateralele HU pentru a l scoate....
bundaionut
asa arata consola de bord cu tot cu cd-player
gotty
dupa cum observi,pe lateralul HU se afla cate 2 gauri...acolo,incearca sa bagi cate o surubelnita foarte subtire in fiecare gaura si trage,ar trebui sa iasa....
Manuel
E acelasi sistem ca la reno. O sarma indoita in forma de U cu care se apasa simultan in gaurile de pe fiecare parte sau 2 surubelnite subtiri, cum zicea mesterul gotty. smile.gif
free_fiber
Solutia este exact cea mentionata de Manuel. Personal am scos playerul la un 307 si am bagat niste mine de pix sau niste surubelnite subtiri parca smile.gif
bundaionut
Multumesc pentru sfaturi, da mai am o nelamurire ce inseamna HU nedumerire.gif multumesc inca odata worship.gif
free_fiber
HU = Head-Unit - Adica playerul sau "castofonu frate" biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.