Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Frana de mana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
MojoGaby
In primul rand va anunt ca am folosit functia search si nu am gasit probleme legate de frana de mana, decat ca nu tine aproape deloc.
Problema mea nu este ca nu tine,este ca nu mai tine ca inainte (daca eram pe un drum cu pietris si o trageam se blocau rotile din prima,acuma mai intai incetineste si dupaia se blocheaza).
Ce trebuie sa ii fac??sa ii mai intind cablu??daca da cum fac asta??
Presupun ca e ca la bicicleta si odata cu tocirea sabotilor mai trebuie tras un pic de cablu..gresesc?
Va multumesc!
renotgo
Sub masina ai sa gasesti foarte usor piulita cu care se poate intinde cablul ...Daca tragi frana de mana si maneta se ridica mai sus decat erai obisnuit (atunci cand tinea bine ) inseamna ca e nevoie de reglaj ,daca nu alta-i cauza ...Dupa ce incerci sa reglezi cablul fa-i o verificare fiecarei roti sa nu fie blocata .Spor la treaba !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.