Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pret exact arcuri+placute ferodouri?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Maidros
Salut am cautat in atatea magazine sa vad preturile si nu stiu cam care sunt cele mai convenabile.
M-ar interesa preturile pentru 2 arcuri spate Dacia 1310 berlina 1998 si preturile pentru o placuta-ferodou spate (nu stiu exact cum le spune... ma refer la cele 4 din tamburul de pe spate cu frana de mana)

Multumesc!

P.S. as prefera totusi de uzina.
the fast and furious


Am eu la Bursa set de saboti spate de break de uzina . Negociem.
Maidros
Sunt adeptul noului. smile.gif
Mr_Devil83
in primul rand dacia foloseste pe spate tamburi si saboti de franare, iar in al 2-lea rand este un topic pe la piese clt unde userii posteaza preturile la piesele auto care le cumpara.

Desi nu isi are locul topicul asta aici in mare sunt cam asa:

Arcuri cam 80 - 100 lei bucata;
Set saboti 80 - 120 lei.
the fast and furious
QUOTE(Maidros @ 16 Jun 2009, 02:54)
Sunt adeptul noului. smile.gif
*



Sunt noi, stai linistit. Cauta postu de la bursa pe useru meu si ai si poze cu sabotii.
Maidros
Poate mai trebuie cuiva aceste preturi. Am cumparat in cele din urma de la reprezentanta de la dacia:

set 2 rulmenti roata fata: 27 lei - de alexandria;
set feredouri (4 buc): 30 lei - Ramnicu Valcea (recomandate de toti);
set ferodou+sabot (4 buc): 65 lei - ---------------"---------------;
1 arc spate: 115 lei;
placute frana fata (4 buc): 27 lei;
sigurantele de otel care fixeaza bratul cu placutele: 50 bani/buc (sunt 8);

Repet: toate de la reprezentanta Dacia.
Minel
Scuza-ma ca intreb, dar nu erau interzise prin lege vinderea ferodourilor ( cel putin asa am discutat cu un prieten de-al meu care lucreaza la o firma de piese auto ) si tu le-ai cumparat de la reprezentanta dacia , cam ciudata chestie...... dry.gif
kog
"set ferodou+sabot (4 buc): 65 lei"

adica impreuna, nituite gata
Maidros
Da. Si nu interzice politia ci RAR-ul. Atata timp cat pe cutia lor exista eticheta si stampila si sigiliul RAR sunt atestate si omolage + ca le-am schimbat in service autorizat ei le-au nituit pe "shtantza".
Minel
QUOTE(kog @ 17 Jun 2009, 00:59)
"set ferodou+sabot (4 buc): 65 lei"
adica impreuna, nituite gata
*



Daca ai fi citit un rand mai jos la ce a scris colegul ..... sleep.gif

QUOTE(Maidros @ 16 Jun 2009, 18:10)
set feredouri (4 buc): 30 lei - Ramnicu Valcea (recomandate de toti);
*

SGM.MYKE
Tare imi e ca sunt de Rm Sarat si nu Vilcea si in plus acum nu mai au azbest in ele, sunt ecologice.
Maidros
O intrebare: sabotii (pe care se nituiesc ferodourile) pot fi afectati de rugina sau fierul din care sunt facuti este rezistent?
SGM.MYKE
Poate rugini dar, aparitia este intarziata de stratul de praf depus pe el, praf rezultat in urma uzarii ferodoului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.