Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Vand] piese Renault 21 Nevada
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
jungle_21
Dezmembrez Renault 21 Nevada.Inafara de cutia de viteze care are un mic defect(sincroanele si pinioanele sunt bune,doar ca sare planetara din ea) si faruri,bara fata,masca,aripa stanga si usile din partea dreapta si parbriz pot sa vand orice piesa.Masina e faza 2,din 1990,e alba,nu a fost lovita doar ce am mai dat eu de pe ea pana acum.Motorul e 1721 cm,92 cp carburator dublu corp si este complet.Nr de tel: 0744 776 591.
jungle_21
Nimeni nimic????pacat de masina ca stau degeaba piesele pe ea sad.gif
Fery_
planetarele sunt bune ?si cat ai vrea pe ele?
aurel82
carbu de care e Z13,Z10 sau ..WEBER
AlexanderCarstoc
Ma intereseaza scaunele.. un pret?
jungle_21
Planetara cred ca numai cea dreapta o mai am,carbul e Solex dublu corp cred ca z 10 ,iar scaunele sunt bune estetic,dar problema e ca la toate 21--rlile,suportul de tabla e cam subred....eu la mine am incercat sa iol repar dar mare lucru n-am facut...tot joaca si din pacate si la acestea,mai ales la sofer e aceeasi problema.
grimm 1
ma intereseaza si pe mine flansa pe care sta carburatorul

6 Oct 2009, 18:14:
poti sa-mi pui o poza cu flansa aia?
jungle_21
Imi pare foarte rau dar e fisurata...din pacate asta e baiul cel mai mare...se supraincalzeste fiind deasupra galeriei si cedeaza in timp...eu am de textolit,incearca sa iti faci una la fel,iar ca garnitura poti sa decupezi o mebrana de servofrana de dacie...la mine tine de 3-4 ani fara probleme.
iulian_2233
sal o poza cu ceasurile de bord se poate ? si un pret
jungle_21
Ceasurile de bord sunt in perfecta stare,maine le fac si o poza(pret 60 de ron).
mesteru surubel
are cumva etrieri spate masina
jungle_21
Franele de pe spate sunt pe tamburi.Astept raspuns daca te intereseaza mai ales ca sunt noi.
mavexim
incuietoarea de portbagaj o mai ai, mai ma intereseaza un cilindru de frana si sa imi spui si pret.
jungle_21
Am incuietoarea dar a mea e break.Franele sunt complete fata-spate te rog sa imi spui exact ce ai nevoie.Ai Pm cu preturile pt incuietoare si cilindru.
jungle_21
Haideti baieti pacat de piese ca stau nefolosite...motor complet,electromotor,alternator,capote,usi,bord faza 2 in stare impecabila,etc
AlexanderCarstoc
Poti sa pui o poza cu scaunele si sa-mi spui si un pret?
jungle_21
Ok...o sa fac o poza.Dar te previn ca sunt murdare si din cate tin minte ar trebui sudate la suportul acela de sub ele sa nu mai joace dupa montaj.nu e mare lucru,oricum.fac poze si mai vb smile.gif
wili
fa un pret si pentru carburator , daca il mai ai (poate ne intelegem si-l trimiti odata cu timoneria)
wili
QUOTE(wili @ 15 Feb 2010, 20:12)
fa un pret si pentru carburator , daca il mai ai (poate ne intelegem si-l trimiti odata cu timoneria)
*


nu mai am nevoie de carb pt ca am vorbit cu un coleg de pe forum si imi trimite un solex 32. ASTEPT TIMONERIA
jungle_21
Ok.incerc zilele acestea sa ajung la amsina sa o demontez si ti-o trimit.salut
wili
astept timoneria
ai adresa mea pe e-mail
jungle_21
ok,o ambalez si cand o pun la curier te anunt.
tot_costel
salut .. amortizoarele spate amndoua te rog ... daca le ai ... da-mi un nr de tel .. sau cat vrei pe ele?
adrianrizescu
Ma intereseaza furtunul de la radiator cel de sus Are cumva si aer cond ?
jungle_21
Nu mai am furtunul.masina nu are aer cond.Sorry sad.gif
insomnia87
Vand piese renault 21 1990 : aripi fata st, dr ; usi fata spate in stare buna nu sunt ruginite nu sunt lovite ; capota fata ; grila radiator cu emblema renault pe ea ; capota spate portbagaj ; faruri cu semnale in stare impecabila ; stopuri spate impecabile nu sunt zgariate nu sunt sparte ; electromotor ; alternator ; chiuloasa ; axa cu came ; pompa ulei ; baie ulei ; si multe altele...pt cei interesati email-ul meu este insomniaracing_007@yahoo.com sau la tel : 0768333943...
jungle_21
Adaug pe langa masina de pise si un hayon tot de Nevada, alb, tabla e varza- in sensul ca are rugina la baza lui,nu cred ca se mai poate repara, dar poate are cineva nevoie de parbriz, e cu tenta verzuie.Pret 80 Ron asa cum e.Cui ii trebuie astept un semn.
Si ii rog respectuos pe cei care mai au piese sa isi faca fiecare topic separat,altfel facem o varza aici. biggrin.gif
GZR
Salut
Ma intereseaza si pe mine urmatoarele piese:
-cabluri frana de mana
-ornamente laterale usi si desupra rotilor din spate
-stopuri spate
-semnalizare fata dreapta
-motoras stergator luneta

Deocamndata atat pana mai descopar si alte hibe. Deabia am achizitionat masina si inca nu ii stiu toate problemele. Usa din stanga spate face figuri (se deschide numai cand vrea) dar asta trebuie sa o desfac intai si apoi sa vad daca trebuie ceva anume.

Te rog mult daca mai ai piesele sa-mi spui si mie care sunt preturile. Ma gasesti la nr de tel 0746137066, pe mail la adresa adrian.chereches@clicknet.ro sau pe messenger la adresa adrian_chereches2002@yahoo.com.

Multumesc
jungle_21
Ok,mi-am notat,iti dau add si pe mess sau vb la tel.
GZR
OK.
Multumesc mult.
Fery_
ma intereseaza oglinda dreapta daca e neaga si planetara stanga daca o ai
astept o oferta
salut
jungle_21
@ Fery Oglinda o am dar e desfacuta(e luata sticla jos,dar nu e sparta atat ca e dezasamblata), si e neagra.Planetare am 2 stangi dar nu cred ca iti folosesc la ceva ca din cate stiu eu is rupte...ma uit ca le am in garaj si iti spun exact ce e cu ele.Oglinda incerc sa o asamblez la loc,dar nu pot prea urgent ca masina e la 60 de km de tg-mures.Daca stiam o aduceam ca am fost sambata pt niste piese tot pt un coleg de pe forum.Cat iti e de urgent?
07URS
Salut! imi poti spune si mie te rog cum pot sa scot sticla din oglinda ?
sunt cam duse si as vrea sa le schimb... rolleyes.gif
Mersi !
jungle_21
Sticla din cate imi amintesc eu se scoate asa:incerci sa indrepti oglinda in sus,sau in jos la maxim si cu o surubelnita cu varf lat(dar nu foarte lat casti urechile din plastic in care se tine ea.Grija mare sa nu rupi ceva picioruse pe acolo ca e destul de casant plasticul si dupa aia ii cam naspa.Sau daca reusesti sa desfaci carcasa oglinzii in doua cred ca ar fi mai usor,eu nu mai stiu cum am desfacut-o,dar dupa ce o iei jos si o invarti in mana sigur iti dai seama ca asa am facut si eu biggrin.gif .Parca are ceva smecherie si in partea de jos-sub ea, nu mai retin exact.
07URS
Cred ca ma apuc sa le desfac dupa pasti... biggrin.gif
Mersi de raspuns jungle_21 si bafta la vanzare! rolleyes.gif
jungle_21
Cu placere wink.gif
jungle_21
Nu vrea nimeni niste amortzioare fata cu tot cu arcuri la 80 de Ron amandoua?Le plimb de vreo saptamana in portbagaj pt ca asteptam sa vina un coleg de pe forum sa le ia dar se pare ca a picat faza...
yonutz81
SALUT
MA INTERESEAZA PE MINE AMORTIZOARELE FATA , BARA FATA DA MAI O AI SI INCUIETOAREA DE LA PORBAGAJ(HAION)
AI SUPS CA E BREAK
ASTEPT NISTE PRETURI
jungle_21
Salut.Bara fata nu o mai am.Incuietoarea e 50 de Ron,iar la amortizoare plus arcuri pretul e cel care l-am specificat.Poti sa-mi dai PM cu adresa daca vrei sa ti le trimit.
GZR
Salut

Nu mai tin minte, cand am discutat daca te-am intrebat de bandourile de pe usi. Le mai ai?

Multumesc
Adi
jungle_21
@Yonutz 81 mai ai nevoie de arcuri si telescoape?nu ai mai dat nici un semn.Daca nu poate are altcineva nevoie de ele. rolleyes.gif
07URS
Daca Yonutz81 nu le mai vrea as fi eu interesat de ele... tongue.gif masina mea sta cu botu' pe jos si ar fi bine sa le schimb. In ce stare sunt? Id-ul meu este davidrk80@yahoo.com intri si vorbim smile.gif
yonutz81
DA AM NEVOIE NUMAI CA NU AM REUSIT SA AJUNG LA FIRMA DE CURIERAT
TE SUN MAINE
07URS
deci...cum facem baieti? ati rezolvat? smile.gif
jungle_21
Nu am rezolvat nimic.Astept sa vad cui le trimit pana la urma....primu venit primu servit rolleyes.gif
yonutz81
ok trimitei-le lui 07urs
eu vroiam sa le iau de rezerva
totusi trimete-mi incuietoarea haion
cand esti pregatit sa mi-o trimeti da-mi un bip sa-ti dau adresa
jungle_21
Ok,yonutz maine merg la masina si desfac incuietoarea de pe hayon si te sun.Cu Adi m-am inteles la tel si cu 07 URS astept sa ma sune pt a-i trimite arcurile si telescoapele.O sa aduc si oglinzile sa le asamblez,poate mai are nevoie 07 URS de ele sau Fery_
jungle_21
Am fost la masina si am luat si incuietoarea de pe hayon pt yonutz81.@yonutz 81 da-mi te rog un pm cu nr tau ca sa te sun sa vedem cum facem sa ti-o trimit.
@07 URS mai ai nevoie de telescoape si arcuri?
jungle_21
Datorita faptului ca ocupa f mult loc in garaj,dau la pachet scaunele fata plus banchetele spate pt renault 21 Nevada la 150 Ron.Scaunul sofer trebuie sudat, nu e mare lucru,dedesubt la sezut,in rest doar curatate de praf si sunt ca noi.Pacat de ele, sunt f confortabile cu tapiterie de plus, multe masini noi au scaunele tari de parca stai pe scandura in ele.Pt cei interesati fac poze si le pun aici.


Alternator pt 1721 cm(cu servodirectie) si electromotor f bune, alternatorul e Magnetti Marelli la 250 Ron ambele sau separat 150, respectiv 100 ron.

Motorul fara carburator 100 euro, functional.
yonutz81
salut
incuietoarea o mai ai?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.