Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Logan Prestige 1.6 16v 105CP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Myth
[attachmentid=1627532163] [attachmentid=1627532163] Masina este achizitionata in mai 2007 cu extensie de garantie la 3 ani, adica pana in 05-2010. Are acum 20.500km reali. S-au facut 2 revizii la reprezentanta, prima la 1 an si 8.000km si cea de-a doua la 2 ani si 19.500km, in conditiile in care reviziile se fac la 15.000 km sau la 1 an. Este absolut impecabila, fara hibe ascunse. PRESTIGE este modelul cel mai bine echipat de la Dacia Logan (A/C, ABS, 2xairbaguri frontale, jante aliaj, 4 geamuri electrice, proiectoare, mp3, computer bord, volan si schimbator imbracate in piele...). Suplimentar, masina are covorase originale si lumini alb-neon in bord. Pret - 6.500e sau schimb cu auto ieftin + diferenta.
slider2
QUOTE(Myth @ 18 Jun 2009, 08:30)
cu extensie de garantie la 3 ani, adica pana in 05-2010... Suplimentar, masina are lumini alb-neon in bord
*



astea doua se bat cap in cap. daca ai umblat la sistemul electric pa garantie...
Myth
'Pa garantie' dupa parerea dumneata. Daca ma duc cu masina la garantie ca-mi bate o roata aiurea, ca freaca discul de ambreaj, ca nu se mai ridica o macara la geamul electric stanga-spate, sau cine stie ce motiv, nu sta nici draq sa se ia de tine ca ai alte LEDURI in bord. Trust me. Lucrez la Apan Braila, dealerul local Dacia - Renault - Nissan.
slider2
pai dumneata n-ai probleme ca lucrezi acolo, dar pentru muritorii de rand treaba nu sta la fel. e drept ca nu toti cei ce lucreaza prin service-uri sunt asa stricti, dar nu toti inchid ochii. unii abia asteapta sa te "scape" de garantie...
Myth
Asa este, si dumneavoastra aveti dreptate. Garantie ramasa este de 9-10 luni oricum, asta inseamna ca 99% probabil nu va fi nevoie de ea, dar in caz de ceva, se rezolva pe garantie.
Accept si unele schimburi cu auto mai ieftine din gama Dacia/Renault, chiar si Daewoo. Multumesc.
Myth
un UP pentru o masina ca si noua!
Myth
Up. Masina nu are nici o hiba si este varianta cel mai bine dotata de la Dacia.

22 Jun 2009, 11:12:
6.450E la vanzare. Sau variante mai ieftine Dacia/Renault/Daewoo.
beraru_010384
cat mai vrei diferenta pentru un schimb cu un logan model ambiance din 2007, luna mai, 26 000 km
sergiu-iulian
o supernova din 2003 si ce diferenta mai vrei?
Myth
Pentru Logan Ambiance, diferenta este de 3.500e iar pentru SuperNova de 4.500e daca este in stare foarte buna, daca nu discutam. Multumesc.
Miria
Dar pt un Logan Laureate 1.4 la 24 de mii de km din 2005,fara hibe ascunse arata f bine nu are pic de rugina a stat numai in garaj.Multumesc
Myth
Pentru Laureate 1.4 diferenta este de 2.800e. Multumesc.
Miria
Si eu multumesc pt raspunsul promt.Succes la vanzare
bogdan_90
pentru un logan ambition din 2006 cu multe imbunatatiri cu 75.000 de km la bord ce oferta ai?
Myth
Nu se poate face schimbul cu Ambition deoarece diferenta de pret nu este mare, desi e dif de 1 an la vechimea masinii, 50.000 km, motor 16v si 1 an de garantie. E mai mare bataia de cap. Multumesc de oferta.
dan alexandru
salut pentru o solenza europa 2004 ,27000 km ,inchidere,alarma,mpe 4boxe plus alte maruntisuri de la confort cam care ar fi diferenta.
Myth
Faceti o oferta sa vedem, ca stiti doar pretul pietei pentru Solenza. Multumesc.

PS - Solenza Europa a costat noua - 4.590E. (http://masini.ro/stiri/citeste_stire/983/solenza-europa-14-mpi-o-noua-versiune-la-4590-de-euro.htm). Loganul acesta Prestige a costat nou 10.200E.
Solenza dumneavoastra este din 2004, Loganul acesta din 2007. Multumesc.

24 Jun 2009, 22:22:
UP. Astept oferte decente.
slider2
iti ofer eu pretul pietei, 5300euro.
Myth
Nu m-ar deranja suma aceasta, dar este 50% din pretul ei de noua si din pacate nu mai stiu si alte masini care dupa 2 ani si 20.000 km sa se vanda cu 50% din pret. Deci va trebui sa va refuz. (am avut oferte de 5.800 deja, dar nu vreau sa o dau pe degeaba si apoi sa dau 3.000e pe o solenza din 2004 care a costat 4.500e noua). Multumesc de oferta.
dan alexandru
3500 ,nici dvs nu o sa o vindeti cu 6500 nici eu nu o dau cu 3000 in conditiile de azi cand toata lumea urla de foame, ca de, e mare criza,deci consider ca am lasat-o pe a mea la 2500 si dvs o lasati la 6000.???
Myth
Ce culoare este Solenza si ce dotari are exact daca se poate. Multumesc.
dan alexandru
alba, o am de 2 ani de la o matusa care a tinut-o mai mult in garaj , in 2 ani am facut 11000 km ,2 concedii restul prin oras,are alarma si inchidere montata la viper cd player sony si 4 boxe pus tot acolo ,bricheta ,in portbagaj am parasolarul pasager ,plafoniera si un boton pt. inchiderea centralizata , le-am cumparat da n-am apucat sa le montez,oricum daca ne inpacam dvs. fiind la apan nu cred ca e o problema montajul, a si ca sa fiu corect trebuie schimbata planetara dreapta,s-a taiat burduful si am vazut tarziu, si parbrizul la fel din lipsa de timp nu le-am putut rezolva asta binenteles inseamna ca se mai adauga costul lor la diferenta, auzi da nu la preturi de apan te rog.
slider2
QUOTE(Myth @ 25 Jun 2009, 06:44)
din pacate nu mai stiu si alte masini care dupa 2 ani si 20.000 km sa se vanda cu 50% din pret.
*



prestige 2009 - 6900euro
prestige 2007 - 5800euro
prestige 2007 - 5200euro
Myth
Ne putem intalni Dane sa vedem masinile si sa discutam exact. 0766675685 este nr. meu. Te salut.
BC-92-EDI
post-336-1110552475.gif Mi-a placut afirmatia cu dupa 2 ani si 20000 km sa se vanda cu 50% din pretul ei de noua.


Eu am un Fiat Albea din 2007 21000km fata de dotarile stoc(computer bord,geamuri elctrice....) s-au mai adaugat: cd player sony mp3 4 boxe,alarma,4 cauciucuri iarna+multe altele.....Am sunat la APAN iar pretul oferit de firma dumneavoastra a fost de 5000 euro in conditiile in care de noua a costat 8950euro...deci putin peste 50%
Mie mi se pare un pret corect.....dar mai astept sa vad ce masini mai primiti ca sa o pot da la schimb si sa nu fie o diferenta mai mare de pret unsure.gif


Mult succes la vanzare! happy.gif
Myth
Pai ... vi s-a oferit 60% din pretul de nou, in conditiile in care probabil nu mai aveti garantie si pentru a se putea si castiga ceva la tranzactia asta. Adica 5.000e oferit s-ar fi transformat in 5.200e dupa o mica negociere si un 5.600-5.700e la vanzarea ulterioara, ceea ce mi se pare perfect normal. Eu nu am treaba cu departamentul respectiv si vreau doar sa-mi vand masina personala. Rog sa se mentina ON-TOPIC. Va multumesc.

26 Jun 2009, 18:35:
Slider, oferta ta de 5.300e o poti face celui care vinde la 5.200e sau celuilalt, nu ma intereseaza. Am zis deja ca nu pe mine nu ma intereseaza si iti multumesc inca odata pentru oferta facuta. Acum sa ramanem concentrati pe anuntul MEU de vanzare / schimb.
edy7777
Frumos bibiul.Daca era pe net acum 7 luni cu 6500 o luam sigur dar atunci n-am gasit cu motorul asta decit la 8500-9000 cu acelasi nr de km.Asa ca am luat un laureat phase 2 cu acelasi motor si culoare
Myth
Multumesc Edy. UP!
13Tdi
daca it dau masina din semnatura cu urmatoarele imbunatatiri cat ai mai vrea diferenta?
-dvd player
-statie + tun de bass
-boxe schimate (4 fata de 2 cate avea la inceput)
-jante megane+jantele originale,ambele in stare foarte buna
-proiectoare
Myth
Din pacate diferenta ar fi prea mica sa ma intereseze. Multumesc de oferta dar eu vreau sa vand masina si ma intereseaza variante cat mai ieftine.

28 Jun 2009, 07:19:
UP! 6.450e!
valiaviator
Laureate, 2006, 1.4MPI, 51.000 km?
Myth
Depinde de starea ei si de valoarea la care o socotiti, implicit de diferenta oferita. Propuneti o diferenta sa vedem ce iese. Multumesc.

29 Jun 2009, 07:52:
Merita un UP maina asta!
mariusciprian78
opel corsa 2 usi trapa geamuri electrice din 2001 casetofon fara ac?
wacko.gif
Myth
Merge, nu-i problema, diferenta sa fie OK.

30 Jun 2009, 08:47:
Hai sus. Se mai tine 3-4 zile la vanzare si daca nu se da...ramane in folosinta inca 1 an.
Myth
Sus cu ea. 6.450e pentru o masina de 2 ani si 20.000km, in garantie, care a costat 10.250e.
Myth
6.400e. UP!
Myth
UP. Sa stiti ca nu pot raspunde PM.
mariusciprian78
sal.si care crezi ca ar treb sa fie dif?in val de cat?
Myth
mythrobr pe yahoo mess. Hai sa vb acolo.
quickmoro
Salut ! Am vazut masina si m-ar interesa. Eu am 5800 €. Daca te intereseaza poti sa imi raspunzi.

thanx
Myth
Va multumesc de oferta. Daca mai puneti cateva sute de E peste suma propusa ne putem intelege. 0766675685 este numarul meu si daca sunteti din Braila / Galati ne putem intalni sa vedeti masina. Credeti-ma ca merita, nu ascunde nici o hiba si doar ce i-am facut revizia de 2 ani la 19.500km, acum are 20.550km. Are si covorase originale si asigurare casco fara fransiza la Asiban, unde este asigurata la 8.800e (contractul de casco este foarte avantajos si il puteti prelua dumneavoastra), de asemenea are si rovigneta pe 1 an.
quickmoro
Ok, am sa te sun in cursul zilei de astazi si discutam. Multumesc pentru raspuns.
Myth
UP!
Myth
Merge un UP. Plata cash - 6.200e! Daca nu ... se schimba pe o Dacia Solenza pe plan local.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.