Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: buton de la geamul electric
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
GrAmA
cum fac sa se inchide/deschida geamul doar prin o apasare prelungita... sa nu mai tin apasat tot timpul....ca de ex la opel .vw si multe altele
Serje
Iti trebuie buton cu impuls, sau modul cu impuls legat la butonul actual. Gasesti pe la bursa.
IcsPe0001
exista vreun kit cu 4 butoane de pus pe portiera??? adica sa tai din plastic si sa pui acele butoane... ceva in genul cum e la cielo??
pskint25
da de la vw sau octavia sau seat...samd...si eu o sa imi fac asa ceva smile.gif
CriSTI68
bora are panoul mai mic pe usa, ala ar fi ideal
AG09KLU
Pare o idee ok cu butonul cu impuls, e mult mai comod, sau cel putin asa il vad eu ca fiind mai comod decat asta normal pe care trebuie sa il tii apasat pana cand ajunge geamul la capatul cursei.
Banueisc ca si cursa butonului cu impuls poate fi intrerupta printr-o simpla apasare, nu?
Ce vroiam eu sa intreb, exista un dezavantaj la folosirea acestui buton cu impuls, se strica mai repede decat butonul normal, e mai dificil cand se fac legaturile intre electrica masinii si a butonului sau e pe acelasi tip de mufa?
Drumuri libere!
klaus
singurul dezavantaj: e mai scump
AG09KLU
cam cu cat?
EUGEN2008
gasiti butoane impuls in sectiunea Bursa wink.gif
pskint25
QUOTE(pskint25 @ 28 Jun 2009, 13:28)
da de la vw sau octavia sau seat...samd...si eu o sa imi fac asa ceva smile.gif
*



si cu un set de comanda de la alta marca tot iti trebuie intercalate relee de impuls.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.