Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pozitionare releu semnalizare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vali_PRS
Am o Dacie din 2000 pe injectie cu bord CN si nu imi mai merg semnalizarile si nici avaria. Tind sa cred ca e de la releu pt ca la actionarea alarmei becurile se aprind. Problema e ca nu stiu unde e releul ... m-am uitat eu in spatele bordului unde stiu ca era la cea veche din '91 dar am vazut cu sunt 2 corpuri asemanatoare tip releu si nu as vrea sa fac vreo prostie ... v-as fi recunoscator pt ajutor.
raul93
cauta in partea stanga sus, deasupra sigurantelor
vali_PRS
Merci fain. Stiuam ca e acolo dar am vazut doua dispozitive asemnatoare unui releu .. pana la urma le-am scos pe rand mufele si pe cea care am vazut ca se potriveste am pus-o la releul nou deducand astfel ca am scos-o din releu stricat .. am facut proba si a amers .. deci problema rezolvata. Acum trebuie doar sa am chinui sa il desurubez pe cel vechi dar deocamdata nu am avut rabdare si pare o treaba destul de migaloasa.
Merci again wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.