Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: lipsa tija fixare usa
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Alejandro
Salut dragi colegi, ieri cand am desfacut fetele de usa din fata, pentru a aplica un strat de vopsea cauciucata pe interiorul fetelor de usi, am constatat ca la surubul de fixare de la usa din dreapta era umplut pe filet cu cauciuc crud, pentru a da impresia ca e infiletat, dar ii lipsea cotul (tija) in care se fixa surubul, pentru a sustine fata de usa.
E vorba de al treilea surub care tine fata de usa, unul e la scoica (manerul de deschidere) unul e pe scobitura de care tragi sa inchizi usa si al 3lea surub, cel in cauza, pozitionat foarte aproape de tamburusul care blocheaza usa. Am o poza cu piesa in cauza.
Scuzati calitatea pozelor, dar eram asa de murdar pe maini incat deabia m-am indurat sa fac poza cu telefonul.
CAT COSTA O ASTFEL DE TIJA SI DE UNDE O CUMPAR (NU VREAU NOUA, PENTRU CA SUNT SIGUR CA CEI DE LA REPREZENTANTA CER UN PRET DE COCAINA)
marksman
Si totusi, o poza de la usa din dreapta ar fi fost binevenita, sa vedem si noi.
klaus
De la dezmembrari, sau il faci singur, fie dintr-o tabla de aluminiu fie dintr-un plastic mai tare.
Piesa respectiva are codul (pt dreapta) 6001549266 si costa oficial 1,39 euro + TVA, adica vreo 7 lei.
Alejandro
merci frumos Klaus!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.