Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: frana de mana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
1ustyn
in primul rand as vrea sa imi cer scuze daca a mai fost vreun subiect cu aceasta problema.
daca frana de mana e ridicata si apas fff putin pe ea se duce in jos sad.gif .cred ca este o problema la "chestia" aia care trebuie sa stea pe semicercul acela cu dinti.deocamdata nu am desfacut-o sa vad ce are, ma intrebam daca cineva de aici a mai patit asa ceva, si cum a rezolvat problema, sau daca stiti cum s-ar putea rezolva.multumesc
krapcarasu
so fi uzat piesa care sta pe dinti, sau dintii
1ustyn
nu cred ca e din uzura, cand este jos nu pot sa apas pe butonul ala din capat care , in conditii normale ar fi trebuit sa lase frana de mana in jos cand este ridicata.daca ridic cam o treapta(dupa cum se aude) pot sa apas...nu stiu ce ar putea avea sad.gif
vladut88
schimba maneta si eu am patit uitate la partea cu dinti si ai sa mezi uzura, iar daca nu poti apasa butonu inseamna ca pintenul de blocaj se da peste cap
1ustyn
cred ca singurul motiv pentru care nu mai sta ridicata este acela, dupa cum a spus si vladut88, ca pintenul se da peste cap.partea semicirculara are dintii ca noi, fara niciun pic de uzura.alte sugestii mai aveti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.