Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: help!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tunerulcox
Dati-mi si mie o idee ce suparare sa ii mai fac la coaja mea ca in fiecare sapt este RAR mobil si m-au oprit de 2 ori si mi-au luat talonu ca imi iasa noxele prea mari.....si am setul motor de 2 ani e nou ulei valvoline filtru de ulei nou tot ce sa ii mai fac.....ca disper sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
br17rfg
Regleaza carbul cum trebuie....
tunerulcox
am dus masina la un service de mi-au reglat ei carburatorul dar degeaba....aceeasi chestie
Tiberiu-Andrei
La un service unde au analizor de gaze poate ai o sansa!
PH-06-BOA
Da-i in judecata, pune si toporul langa scaunul din fata. Pregateste-te intr-un fel. Sotiei i-a luat permisul (RAR Ploiesti), sa avea aripa lovita (o lovisem eu cu 20 zile mai inainte) , rugina pe alocuri, putin joc la cuplaj. Deci permis, reexaminare , amenda 2,5 mil. Eu sunt maistru electromecanic auto, si nu-mi permit sa-mi bat joc de meserie, si-apoi de mine sau cei din jur. Mi-e scarba sa ma compar cu cretinii ce ies in drum , si am facut contestatie. Bine-nteles, ca am castigat, dar instiintarea a ajuns la mine dupa un an, cand nu mai puteam sa le cer nimic altceva, nici macar amenda platita , pentru ca acolo se specifica , intr-u cat moscolitu' nu a depus pretentii sau bani mai multi, noi nimic nu ii mai dam. Si apare o lovitura de ciocan la final. Aaaa?
Mr_Devil83
da tobele etanse ti-s?
ydaniel
monteaza o aprindere electronica at011:)
Sorin_18
la bobina sa gandit cineva??de acolo pleaca scanteia ea mai poate fi vinovata,nu?gresesc?
deceneu32
Noxele prea mari,eu zic,sunt din reglajul defectuos al carburatorului.du-te cu ea la un service cu analizor si sa-ti dea la mana si foaie cu faptul ca sunt reglate corect.
krapcarasu
regleaza intai culbutorii, aprinderea-in special avansu,apoi carburatorul
bygy007
aprinderea pusa la punct (jocuri cit mai mici la delco ) , demult am citit pe forum de o "inbunatatire" pe care am pus-o si eu in practica si anume o gaura in electrodul central de masa cu un spiral de maxim 2 mm , am rupt 2-3 spirale dar am daut gauri in cele 4 bujii si s-a simtit imediat inbunatatirea , bujiile nu le-am mai dat jos [attachmentid=1627535146]

dupa cum vad astia s-au pus pe masinile vechi , am anticipat lucrul asta si am trecut la alta noua ca mi-era scirba sa dau de fomistii asta si mai ales ca aveam si revizie de facut iar de bagat aveam de bagat mai mult in ea (nu am mai schimbasem nimic la ea de 4-5 ani) si in plus puntea spate nasoala (minca cauciucurile pe interior) , asa ca am renuntat (si oricum daca o vindeam nu luam 3800lei pe ea), si in plus acum de cind am luat-o pe asta noua am desfacut capota la motor de 2 ori pt lichid de parbriz smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.